Skip to content Skip to footer

Jak zapewnić fachową opiekę seniorom z Alzheimerem?

Choroba Alzheimera to przypadłość wieku starczego, gdyż dotyka przeważnie pacjentów po 65 roku życia. Przez długie lata może rozwijać się zupełnie nie zauważona, a początkowe drobne incydenty związane z zapominaniem zrzucane są na starczą demencję. Degradacja mózgu jednak postępuje, aż dochodzi do tego, że chory przestaje być samodzielny.

Dom opieki Alzheimer – gdy najbliżsi już nie są w stanie pomóc

Choroba Alzheimera to stopniowo postępujący proces degradacji mózgu. Chory, który jeszcze do niedawna był całkiem samodzielny, zaczyna tracić kontrolę nad własnym życiem. Z początku pojawiają się drobne kłopoty z pamięcią, z czasem przestaje on poznawać bliskie osoby, zapomina jak się wykonuje codzienne czynności oraz traci orientację w otoczeniu. Dom opieki alzheimer Warszawa pomaga chorym oraz ich bliskim w sytuacji, w której niemożliwa staje się opieka w warunkach domowych.

Trudy specyfiki opieki nad osobą chorą

Największym problemem w chorobie Alzheimera jest to, że dotyka ona obszaru mózgu, który z miesiąca na miesiąc coraz bardziej obumiera. Zmiany zachodzące w korze mózgowej są nieodwracalne, także nie ma co liczyć, że z biegiem czasu nastąpi jakakolwiek poprawa, wręcz przeciwnie – będzie coraz gorzej. Najbliżsi muszą mieć świadomość tego, że w zaawansowanym stadium choroby członek rodziny będzie wymagał doglądania przez całą dobę. Osoby w takim stanie nie można zostawić samej w domu, gdyż nieświadomie może odkręcić gaz i o tym zapomnieć, lub wyjść na ulicę i się zgubić.

Dom opieki alzheimer Warszawa – fachowa pomoc na najwyższym poziomie

Dom opieki dla chorych na Alzheimera to miejsce jak sama nazwa wskazuje z domową atmosferą. Wykwalifikowana kadra stara się zapewnić jak najlepsze warunki życia dla podopiecznych. Brane są pod uwagę ich potrzeby biologiczne lecz również i te emocjonalne. Każdy chory otoczony jest troską. Na chorobę Alzheimera nie ma lekarstwa, można jedynie starać się spowolnić rozwój choroby. Dom opieki dla chorych na alzheimera, to wspaniałe miejsce, gdzie każdy kto znajdzie się w takiej potrzebie otoczony zostanie troskliwą opieką. Taka gwarancja jest bardzo ważna dla rodziny chorego, która przecież by chciała zajmować się bliską osobą do końca, jednak nie zawsze sytuacja życiowa na to pozwala.