Skip to content Skip to footer

Rodzaje masażu

Choć masaż kojarzy się ze zwykłym uciskaniem ciała, trzeba pamiętać, że proces ten jest bardziej złożony, a od osoby wykonującej wymaga się odpowiedniej wiedzy i praktyki. Ponadto istnieje sporo rodzajów takiego zabiegu. Oto najpopularniejsze z nich.

Masaż klasyczny

Zacznijmy od najbardziej znanej formy, którą wykonuje dziś niemal każdy dobry salon masażu. Technika ta to ugniatanie wraz z rozcieraniem i głaskaniem ciała. Całość sprawia, że mięśnie stają się zdecydowanie bardziej rozluźnione, a krew może sprawniej krążyć.

Masaż klasyczny to dobry wybór na początek dla osób, które nie miały dotąd styczności z takimi zabiegami. To również świetna propozycja dla pacjentów cierpiących na różnorodne problemy zdrowotne – zarówno neurologiczne, jak i związane z układem mięśniowym czy pracą różnorodnych organów wewnętrznych.

Masaż relaksacyjny

Poza wpływem masażu na zdrowie fizyczne, trzeba pamiętać o jego roli w poprawianiu samopoczucia. Do tego idealna wydaje się opcja relaksacyjna połączona z aromaterapią. Czego może oczekiwać osoba, która zdecydowała się na tę formę? Na duży odpoczynek, odprężenie, pozbycie się stresu, lęku i złego nastroju.

Aby rezultaty zabiegu były jak najlepsze, należy wybrać dobry salon masażu w Warszawie, którego pracownicy znają się na swojej pracy. Poza dużym doświadczeniem i umiejętnością uciskania ciała, potrafią doskonale dobrać również inne elementy. Chodzi tu m.in. o wykorzystanie olejków zapachowych, które wprowadzają dodatkowe ukojenie.

Masaż sportowy

W tym wypadku zabieg dedykowany jest osobom, które czynnie uprawiają sport. Aktywność fizyczna jest wskazana dla każdego, jednak może powodować urazy, przeciążenia, dolegliwości bólowe. W takich wypadkach warto skorzystać z masażu, który doskonale poprawia formę i wpływa na kondycję.

Z zabiegów tych korzystają zawodnicy wszystkich dyscyplin. Znane gwiazdy sportu bardzo chwalą korzyści, jakie daje im dobrze wykonany masaż. Celem takiego zabiegu nie jest relaks, ale przede wszystkim działanie fizjoterapeutyczne i profilaktyka urazów. Można powiedzieć, że jest to nieco bardziej zaawansowana forma masażu klasycznego.

Inne opcje

Odwiedzając profesjonalny salon masażu w Warszawie, nietrudno zauważyć, jak wiele rodzajów zabiegu oferuje on swoim klientom. Poza wspomnianymi opcjami, na gości czeka mnóstwo innych wariantów. Propozycji jest na tyle dużo, że każdy znajdzie formę zabiegu, która będzie mu odpowiadać.

Można zatem wybierać np. masaż tajski lub techniki wykorzystujące gorące kamienie, czekoladę czy różnorodne akcesoria. Są także specjalne zabiegi przeznaczone dla kobiet w ciąży czy osób, które potrzebują jedynie masażu stóp. Najlepiej samemu sprawdzić dokładną ofertę i znaleźć coś dla siebie.