Skip to content Skip to footer

Jak wybrać kostkę do gry?

Należy mieć świadomość, że zdecydowana większość osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z nauką gry na gitarze zaopatruje się w kostki bez specjalnych testów. Jest to oczywiście niewłaściwe podejście. Czym należy się sugerować przed podjęciem ostatecznej decyzji?

O czym należy pamiętać przed zakupem?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że w przypadku omawianych produktów największe znaczenie ma grubość. Gitarzyści bardzo często niepotrzebnie koncentrują się na wielkości i kształcie.

Warto wiedzieć, że grubość będzie oddziaływała na brzmienie wydobywanych dźwięków. Ponadto będzie wymuszała właściwe techniki gry. Bardzo trudnym zadaniem jest bowiem grać akordowo grubą kostką.

Jaka powinna być grubość kostki do gry?

Rekomendowane jest przede wszystkim trzymanie się podstawowego schematu. Należy mieć świadomość, że najcieńsze kostki będą w stanie zagwarantować świetne brzmienie akordów. Z kolei najgrubsze kostki wykorzystywane są do gry riffowej. Oczywiście trzeba także wyróżnić wyjątki. Godny uwagi jest fakt, że wybór omawianego produktu jest kwestią bardzo indywidualną.

Osoby początkujące powinny kupić średnie kostki do gry o grubości oscylującej między 0,73, a 0,8 mm. Dzięki temu gitarzysta będzie mógł wykorzystać kostkę nie tylko do gry akordowej. Użytkownik będzie mógł nawet spróbować solówkę.

Jakie kwestie powinno się jeszcze wziąć pod uwagę?

Nie jest zalecane sugerowanie się tylko ceną. Należy w pierwszej kolejności przeanalizować produkty znajdujące się w ofercie asortymentowej renomowanych producentów, a następnie postawić na kostkę ze średniej półki cenowej. Gitarzysta będzie miał wtedy całkowitą pewność, że nie przepłaci, a także nie zaopatrzy się w niskiej jakości produkt. Bardzo często wystarczy dopłacić kilka złotych, by cieszyć się z dwa razy lepszej kostki do gry.

Warto zaopatrywać się w produkty znanych i sprawdzonych firm. Doskonale znają one potrzeby zarówno stałych, jak i potencjalnych klientów. Będą w stanie spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób. Godny uwagi jest fakt, że w renomowanych sklepach stacjonarnych i internetowych pracują doświadczeni miłośnicy gry na gitarze. Mogą zatem pomóc w dokonaniu właściwego wyboru, a także odpowiedzą na każde pytanie klienta.

Kostki do gry dostępne są w ofercie Grawernia.pl.