Skip to content Skip to footer

Jak wybrać dobre krzesło biurowe w zależności od czasu pracy?

Pracując w biurze korzystamy z krzeseł obrotowych, które są nieodłącznym elementem wyposażenia, podobnie jak komputer i biurko. Wybierając dobre krzesło warto mieć na uwadze kilka kwestii, a jedną z nich jest fakt jak dużo czasu spędzamy w biurze i jakie, w związku z tym, krzesło, warto wybrać.

Krzesła do biura – jak wybrać odpowiednie w zależności od czasu, jaki spędzamy w biurze?

Właściwy typ krzesła warto wybrać mając na uwadze fakt czy w biurze spędzamy cały dzień czy tylko kilka godzin. I tak w sytuacji, gdy pracujemy niedługo – do ok. 2 godzin, wówczas warto krzesła z obrotową podstawą. Ważna jest również regulowana wysokość siedziska oraz stabilne podparcie części lędźwiowej kręgosłupa.

Fotele biurowe idealne w trakcie dłuższej pracy za biurkiem

Kiedy w biurze spędzamy więcej czasu niż jedna czwarta etatu, wówczas warto zadbać o dodatkowe wyposażenie foteli. Istotne jest m.in. odchylane pod kątem oparcie, regulowana wysokość oparcia, a także głębokość siedziska i siła oporu oparcia. Ma to znaczenie w kwestiach zdrowotnych i dlatego, wybierając się na zakupy, warto dbać o takie szczegóły. Ważne jest także by oparcie krzesła do biura sięgało przynajmniej do pozycji wysokości łopatek.

Dobre fotele biurowe do pracy na cały etat

Wybierając fotele do biura, w którym spędzamy cały dzień lub jego większość – warto zwracać uwagę na takie elementy jak np. możliwość swobodnego poruszania się na nich, kołysania, synchronicznego ruchu oparcia i siedziska, a także możliwości zablokowania siedziska w wybrane i dogodnej dla siebie pozycji. Przy długiej pracy komfort ma znaczenie, dlatego ważne jest też by były to dobre krzesła biurowe obrotowe, dające możliwość płynnej regulacji wysokości krzesła i z funkcją ochrony przed uderzeniem oparciem w plecy i regulowaną siłą oporu oparcia. Tego typu udogodnienia wpływają pozytywnie na kręgosłup, pozwalając uchronić przed niewygodnymi pozycjami i bólami w różnych odcinkach. Ponadto dobrej jakości krzesła biurowe obrotowe zapewniają komfort w trakcie siedzenia, a w sytuacji, gdy w biurze spędzamy cały dzień warto mieć to na uwadze.

Wybierając odpowiednie krzesło do pracy w biurze warto wziąć pod uwagę kwestie, które wpływają na komfort użytkowania i na zdrowie.