Skip to content Skip to footer

Cv po angielsku – co należy pominąć?

CV po angielsku to nie lada wyzwania. Niestety, choć jest to bardzo popularny dokument, to nadal wielu z nas nie wie jak napisać cv po angielsku, co w nim zamieścić, a czego unikać. Jeżeli wiemy, że mamy dobrze napisane Cv po polsku, wówczas najlepiej jest stworzyć taką samą wersję tylko w języku angielskim, stosując przy tym pewne najczęściej spotykane zwroty.

Jak napisać cv po angielsku, żeby zwróciło uwagę?

Według wielu rekruterów, idealne CV po angielsku powinno być po prostu zwięzłe, konkretne i na temat. Co ważne, starając się o pracę za granicą, w międzynarodowej firmie, nie zamieszczamy już w życiorysie naszego zdjęcia. Choć może wydawać się to dziwne, to jest to błąd, który może bezpowrotnie przekreślić nasze szanse podczas rekrutacji. W nowościach ze świata rekruterów pojawiają się także takie informacje, że nie podajemy już swojego wieku, płci czy narodowości. Zakazane jest również ujawnianie informacji o naszym stanie cywilnym. Z rzeczy, które podczas rekrutacji będą wystarczające to imię, nazwisko oraz dane kontaktowe, czyli nasz adres, telefon i adres e-mail. W treści Cv po angielsku, skupmy się przede wszystkim na naszym doświadczeniu zawodowym, ponieważ to ono jest najbardziej cenione przez naszych potencjalnych pracodawców. Warto wiec jest zamieścić informacje o wcześniej zajmowanym stanowisku lub o tym, na którym aktualnie pracujemy. Koniecznie wyeksponujmy nasze obowiązki i zadania, jakie zostały nam przydzielone w aktualnej pracy, pochwalmy się też zrealizowanymi projektami i naszymi największymi osiągnięciami. To informacje, które przykują uwagę rekruterów i najwięcej powiedzą o naszym doświadczeniu, o które przecież chodzi. Naszą najmocniejszą stroną powinno być doświadczenie, dlatego też cv zawsze w głównej mierze właśnie na nim powinno się skupiać.

Skąd te zmiany w CV?

Dlaczego Cv nie powinno pojawić się zdjęcie? Choć kiedy cv nie mogło bez niego funkcjonować, to po wielu precedensach, kiedy firmy oskarżane były o wybór pracowników przez pryzmat ich wyglądu, a nie umiejętności, odchodzi się od umieszczania fotografii w cv. Choć w Polsce trend ten jest jeszcze mało znany, to w międzynarodowych firmach, umieszczenie w cv zdjęcia, może skreślić naszą kandydaturę. Podobnie jest z płcią, wiekiem czy narodowością. Duże firmy w ten sposób zaznaczają, że te elementy nie mają dla nich znaczenia, a liczy się tylko człowiek- jego umiejętności.