Skip to content Skip to footer

Jak przewozić produkty wielkogabarytowe?

Jak przewozić produkty wielkogabarytowe? Zdecydowanie potrzeba do tego innowacyjnych i praktycznych rozwiązań, które pozwolą skutecznie zapakować przewożony towar, aby bezpiecznie dotarł na miejsce. Wszelkie uchybienia mogą generować niepotrzebne, dodatkowe koszty.

Na ratunek dużym gabarytom, czyli bix box

Pojemnik Big Box został stworzony z myślą właśnie o produktach, które ze względu na duże gabaryty lub inne właściwości potrzebują specjalnych i wyjątkowych rozwiązań. Z powodzeniem mogą więc służyć różnym gałęziom przemysłu, w tym także rolnictwu, ponieważ jest to świetne rozwiązanie służące magazynowaniu takich świeżych produktów jak warzywa i owoce. Rolnicy używają ich do zbiorów swoich plonów wprost z pola czy sadu, gdzie następnie przewożone są do kolejnych punktów odbioru lub dalszej obróbki. Także elementy stalowe czy motoryzacyjne o różnej wadze i kształtach na pewno bezpieczne zostaną przewiezione w pojemniku bix box.

Właściwości skrzyniopalety bix box

To, co je przede wszystkim wyróżnia, to materiał, z jakiego zostały wykonane. Wysokiej jakości tworzywo sztuczne jest znacznie lżejsze od pojemników wykonanych, np. z drewna, nie absorbuje wody, dzięki czemu pleśnie i grzyby nie mają warunków do rozwoju, co jest niewątpliwie ważne w przypadku świeżych produktów. Tworzywo jest również całkowicie obojętne dla artykułów spożywczych.

Dodatkową i bardzo ważną cechą jest wytrzymałość skrzyniopalety bix box. Tworzywo, choć znacznie lżejsze, jest bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne, a także zmienne warunki atmosferyczne. Nie wymaga konserwacji i napraw, co ogranicza wydatki związane z wymianą i naprawą innego typu pojemników do magazynowania. Równie łatwo utrzymać je w czystości. W celu dodatkowego zabezpieczenia można wybrać wariant z pokrywą.

Rozwiązania dla logistyki

Pojemnik Big Box powstał z myślą również o sprawnych i wydajnych procesach logistycznych. Jest on kompatybilny z uniwersalnymi wózkami widłowymi i zautomatyzowaną linią logistyczną. Dzięki temu procesy transportu i magazynowania przebiegają sprawnie, elastycznie, szybko i nie generują zbędnych wydatków. W ostateczności są to również realne oszczędności dla każdego inwestora, który operuje produktami wielkogabarytowymi.