Skip to content Skip to footer

Gdzie kupić dobrej klasy spieniacz do mleka?

Kawa z puszystą warstwą pianki nie tylko dodaje energii, ale też pobudza zmysły. Łącz wyrazisty smak kawowego ziarna z subtelną słodyczą mleka i kremową fakturą. To jeden z najchętniej serwowanych napojów na świecie – z łatwością można przygotowywać go również w domu, wystarczy zaopatrzyć się w praktyczny spieniacz do mleka.

Spieniacze do mleka – sprzęt, który warto mieć w kuchni

Spienione mleko to świetny dodatek do wielu popularnych rodzajów kaw: kawy białej, cappuccino, latte. Kremowa pianka świetnie smakuje także z japońską herbatą matcha czy z gorącą czekoladą. Wiele dzieci uwielbia tak zwane babyccino, czyli spienione mleko serwowane w filiżance, udające dorosłą kawę.Dysponując własnym spieniaczem do mleka można wszystkie te gorące napoje przygotowywać w domu. Spienienie mleka w inny sposób jest trudne. Nawet jeśli się uda, to pianka szybko opada, a cały proces jest długi i mało efektowny.

Jak przygotować napój z dodatkiem spienionego mleka?

Spieniacze to mleka to specjalne urządzenia, dzięki którym przygotowywanie wszelkich napojów z mleczną pianką staje się znacznie prostsze. Do wyboru są spieniacze ręczne i te automatyczne, przypominające trochę dzbanuszek czy czajnik. Jak działa spieniacz do mleka? Otóż specjalna końcówka wprawiana jest w ruch, który napowietrza mleko i zamienia ciecz w puszystą, kremową chmurkę. Gotową piankę wystarczy wlać do wybranego napoju: gorącej kawy, czekolady czy herbaty matcha. Niektórzy dodają do mleka odrobinę cukru czy aromatyczne przyprawy, by dodatkowo podrasować na przykład smak latte.

Gdzie szukać praktycznych spieniaczy do mleka?

Na rynku dostępny jest ogromny wybór spieniaczy do mleka o różnych właściwościach, w różnym przedziale cenowym. To zarówno bardzo proste, tanie urządzenia do ręcznego spieniania mleka, jaki bardziej profesjonalne spieniacze, w których można spienić większą ilość mleka, często automatycznie.Dobrej klasy spieniacze do mleka oferują przede wszystkim sklepy ze sprzętem do parzenia kawy, ale też dobrze wyposażone sklepy z akcesoriami do domów i mieszkań, a zwłaszcza do kuchni – te działają zarówno stacjonarnie, jak i w internecie. Warto przejrzeć ich ofertę spieniaczy, szukając najlepszej opcji dla siebie.

Spieniacze do mleka dostępne są w ofercie Gastrosilesia.pl.