Skip to content Skip to footer

Dom seniora czyli miejsce przyjazne dla starszych osób

Dom dom seniora czyli miejsce przyjazne dla starszych osób, to zawsze takie miejsce na mapie miasta, o którym po prostu warto wiedzieć. Nigdy nie wiadomo bowiem, czy w życiu konkretnej rodziny nie zdarzy się sytuacja, w której trzeba będzie zapewnić bliskiemu całodobową opiekę.

Domy opieki mazowieckie

W województwie mazowieckim znajdują się renomowane domy seniora, czasami nazywane również domami starości. Wybierając takie miejsce dla swojego bliskiego członka rodziny, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników. Po pierwsze, ważne jest samo położenie domu. Dom seniora, który w okolicy ma las albo ogród, będzie bardziej przyjazny bo starsze osoby będą mogły samodzielnie wybierać się na spacery, o ile oczywiście ich stan zdrowia pozwala na to, by poruszały się bez opieki drugiej osoby. Najlepszym rozwiązaniem są te domy, które mają sporo terenów zielonych, jednak są zagrodzone, tak że także nie da się opuścić okolicy i oddalić gdzieś samodzielnie.

Domy opieki mazowieckie – prywatne domy starości

Warto pamiętać o tym, że na miejsce w domu opieki, który jest placówką państwową, trzeba czasami czekać nawet dwa lata. Jeżeli zatem zależy komuś na tym, aby stosunkowo szybko zapewnić swojemu bliskiemu opiekę, najlepszym wyjściem jest dom opieki, który jest prywatny. W ten sposób miejsce będzie można uzyskać nawet w kilka tygodni, chociaż oczywiście nie zawsze jest to też tak proste, jak mogłoby się wydawać. Polskie społeczeństwo się starzeje, ludzie w wieku produkcyjnym nie zawsze mają możliwości opiekowania się swoimi rodzicami, którzy bardzo często są osobami mocno leciwymi, wymagającymi całodobowej opieki. Dlatego właśnie miejsca w dobrych domach opieki są zajęte.

Dom opieki Alzheimer

Warto wiedzieć również o tym, że w przypadku, gdy rodzic lub bliska osoba cierpi na choroby dementywne takie jak na przykład Alzheimer, najlepszym rozwiązaniem może być znalezienie dla niej dobrego domu opieki. Będzie miała tam bowiem całodobowa pomoc i wsparcie, ale co najważniejsze, będzie poddawana rehabilitacji, co może przynajmniej troszeczkę opóźnić postępowanie choroby oraz usprawnić w zwykłych codziennych czynnościach samoobsługowych.

Dom opieki Alzheimer – kadra pracownicza

To właśnie na kadrę pracowniczą warto zwracać uwagę, gdy szuka się domu opieki dla bliskiego. Ważne, by mieszkańcy domu mogli mieć kontakt z lekarzami takimi jak neurolog, psychiatra czy geriatra, a także psychologiem i terapeutą zajęciowym. Im więcej ciekawych zajęć jest organizowanych dla mieszkańców, tym lepiej wpływa to na ich formę psychiczną, emocjonalną oraz fizyczną.