Skip to content Skip to footer

Diagnostyka chorób piersi

Bardzo często wiek i płeć mają duży wpływ na nasze zdrowie. Młode osoby borykają się rzadziej z różnymi dolegliwościami od osób starszych. Są jednak choroby, które mogą się przydarzyć w każdym wieku. Bardzo często mają na nie wpływ predyspozycje genetyczne. Nie przed każdą chorobą można się uchronić poprzez profilaktykę zdrowotną, ale wiele z nich można wykryć na tyle szybko, by zdążyć uchronić swoje życie.

Badanie usg piersi Kraków

Niektóre choroby dotykają tylko kobiety, inne tylko mężczyzn. Jedną z najbardziej znanych kobiecych chorób jest rak piersi. To bardzo poważna choroba, która może prowadzić do amputacji zarażonej piersi, a nawet do śmierci. Nie można się uchronić przed nią, ale można ją szybko wykryć. W tym celu należy się regularnie badać – własnoręcznie i u ginekologa.

Jeśli jednak w piersi wyczuje się jakieś zmiany, wtedy konieczne będzie dokładne badanie usg piersi Kraków. W krakowskiej klinice można takie badanie wykonać po wcześniejszym umówieniu się na wizytę. Można to zrobić prywatnie, bądź ze wskazania lekarza ginekologa.

USG piersi Częstochowa

Tego typu diagnostykę można wykonać w całym kraju, najpopularniejsze poza Katowicami jest USG piersi Katowice i USG piersi Częstochowa. W tych miastach pracują najlepsi lekarze od chorób piersi, którzy badanie usg wykonają bardzo dokładnie i bezboleśnie. Badanie usg jest zwane mammografią piersi, to ono pozwala określić, czy w piersiach pojawiły się zmiany rakowe i jak bardzo są one zaawansowane.

USG piersi Katowice to propozycja dla kobiet w każdym wieku, szczególnie do tych, których matki, babcie czy starsze siostry borykały się z rakiem piersi. Te kobiety są w dużym stopniu narażone na tą ciężką chorobę.

Śmiertelność raka piersi

Rak piersi jest chorobą śmiertelną, jednak można go wyleczyć. Jeśli jest wykryty za późno, wtedy nie ma już szans na ratunek. Jednak w przypadku, gdy kobieta regularnie bada swoje piersi i jest pod stałą opieką poradni chorób piersi, może uratować swoje zdrowie i życie poprzez szybkie zdiagnozowanie problemu.

Na badaniu usg każda, nawet najmniejsza zmiana zostanie szybko zauważona. Przy małych guzach można wdrożyć skuteczne leczenie chemią, w trudniejszych przypadkach konieczna jest amputacja piersi.