Skip to content Skip to footer

Czy korzeń kudzu pomaga w walce z uzależnieniami?

Kudzu korzeń to pochodząca z państw Wschodu roślina, która cieszy się rosnącą popularnością w medycynie alternatywnej wielu krajów. W państwach takich jak Japonia, Chiny i Korea stosowana była od stuleci, a badania naukowe na jej temat zaczęto prowadzić w latach 80. XX wieku. Choć posiada wiele korzystnych dla zdrowia właściwości, największą popularność zdobywa jako środek wspierający walkę z alkoholizmem. Czy warto po nią sięgnąć?

Jak działa korzeń kudzu?

Potwierdzone naukowo właściwości tego specyfiku, to między innymi działanie przeciwzapalne, antyoksydacyjne i obniżające ciśnienie tętnicze. Warto wiedzieć o tym, że posiada również silne właściwości detoksykujące. Może wspomóc w oczyszczeniu organizmu i usunięciu toksyn. Pomoże wydalić również szkodliwe substancje powstałe w wyniku metabolizmu alkoholu. Usuwając takie toksyny jak nikotyna, zmniejsza chęć sięgnięcia po wyroby tytoniowe. Wyjątkowo ceniony w leczeniu uzależnień jest wpływ preparatu na układ nerwowy. Co warto wiedzieć na ten temat?

Wpływ na samopoczucie

Kudzu korzeń stymuluje produkcję dopaminy i serotoniny. Właśnie w celu zwiększenia wydzielania tych neuroprzekaźników, uzależnieni sięgają po używki. Podwyższenie ich poziomu dzięki egzotycznemu korzeniowi wpłynie korzystnie na samopoczucie i obniży potrzebę sięgnięcia po substancje odurzające. Używki, takie jak alkohol i papierosy często zażywane są w celu redukcji napięcia i stresu. Kudzu proszek pomaga radzić sobie z napięciem i umożliwia redukcję zmęczenia. Warto wiedzieć również o tym, że roślina jest bogata w żelazo oraz potrzebne minerały i węglowodany. Może więc również przyspieszyć regenerację organizmu.

Kudzu – sposób zażywania

Suplementy z tej rośliny mogą występować w formie proszku lub tabletek. Kudzu proszek należy wypijać rozpuszczony w wodzie według szczegółowych wskazań. W terapii uzależnienia alkoholowego zaleca się stosowanie go przez min. 2 miesiące. Decydując się na tabletki, należy spożywać 2-4 dziennie. Odpowiednie spożywanie kudzu skonsultowane ze specjalistą może wspomóc w walce z uzależnieniem.