Skip to content Skip to footer

Kubeczki plastikowe – gdzie najczęściej z nich korzystamy?

Kubki plastikowe to jedne z najpopularniejszych akcesoriów jednorazowych, które bardzo ułatwiają pracę i codzienność wielu ludziom. Kiedy i w jakich okolicznościach najczęściej je stosujemy?

Lokale usługowe

Zdecydowanie najczęściej z kubeczkami jednorazowymi mamy do czynienia we wszelkiego rodzaju punktach gastronomicznych. Oczywiście mnóstwo kawiarni czy restauracji podaje swym gościom napoje w tradycyjnych filiżankach czy szklankach, ale wymaga to spożycia soku, wody czy herbaty na miejscu. Wiele osób zwyczajnie nie ma na to czasu, spiesząc się do szkoły, pracy, na ważne spotkanie czy w dalszą część podróży. Niektórzy wolą też zabrać ulubiony napój, by wypić go poza lokalem – na spacerze, wycieczce, w parku czy na placu zabaw. Kubeczki jednorazowe to także sposób na ograniczenie kosztów działalności, gdyż nie wymagają użycia wody ani zakupu zmywarki czy środków do mycia. Pozwalają również na poprawę ergonomii i efektywności pracy personelu.

Firmy, miejsca publiczne, eventy

Kubki plastikowe nie są dedykowane jedynie barom, kawiarniom czy restauracjom. Pojemniki te znaleźć można wszędzie tam, gdzie znajdują się automaty z napojami. Zazwyczaj są to korytarze i recepcje prywatnych firm lub instytucji edukacyjnych, administracyjnych czy medycznych, a także inne miejsca publiczne, jak np. centra handlowe, dworce kolejowe, lotniska, hale widowiskowo-sportowe, sale zabaw. Wielu przedsiębiorców zamawia spersonalizowane kubeczki jednorazowe z logo, by poprawić renomę i rozpoznawalność swojego biznesu. Pojemniki obecne są również w czasie różnorodnych wydarzeń z udziałem dużej grupy uczestników. Do takich eventów zaliczyć możemy m.in. koncerty, festiwale filmowe, konferencje naukowe, targi literackie, mecze i festyny miejskie.

Prywatne spotkania i podróże

Kubki plastikowe stosowane są również przez osoby prywatne. Każdy może dziś kupić jednorazowe pojemniki do własnego użytku. Z naczyń tego typu najczęściej korzystamy podczas dłuższych podróży, wycieczek, nieformalnych imprez i spotkań towarzyskich, zwłaszcza tych, które organizowane są w plenerze. Ponadto kubeczki jednorazowe to idealny sposób serwowania napoju dzieciom w czasie np. urodzinowego party. Nie ma wówczas ryzyka, że maluchy strącą naczynia i skaleczą się rozbitym szkłem.