Skip to content Skip to footer

Tematyczne urodziny dla dzieci

Zorganizowanie dziecku urodzin, których ono nie zapomni na długi czas, to nie lada wyzwanie dla rodzica. Pamiętać należy o jednej zasadzie – im mniej własnego wysiłku włożymy w organizację urodzin, tym mniejsza frajda z nich będzie dla dziecka, jego gości, i dla samych rodziców.

Urodziny tematyczne

Możemy zlecić zorganizowanie urodzin dziecku specjalizującej się w tym firmie, zatrudniającej animatorów i animatorki. Zwykle mają oni kilka koncepcji zabaw dla dziewczynek i chłopców oraz standardowy program takich urodzin. Jednak jest to zawód na tyle artystyczny, że możemy zasugerować, by tegoroczne urodziny dla dzieci odbywały się w jakiejś tematyce – na przykład indiańskie, czy z bohaterami z jakiejś bajki. Bawimy się wtedy w zabawy o określonej tematyce (przykłady zabaw z pewnością uda nam się znaleźć w Internecie), a dekoracje przywodzą na myśl motyw imprezy.

Dla każdego coś innego

Nie każde dziecko lubi sypiące się z góry konfetti, mnóstwo balonów, dziką muzykę i tańce w kolorowych kreacjach. Niektóre dzieci ucieszą się, gdy zorganizuje się im urodziny tematyczne na przykład w pracowni budowania z klocków lego, czy pracowni młodego naukowca. Dzieciaki będą miały niesamowitą frajdę z poznawania nowych obszarów kreatywności i wiedzy, których rodzice w domu nie są w stanie i nie potrafią im zapewnić.

Zainteresowania dziecka

Zdanie dziecka w kwestii organizacji jego urodzin oczywiście ma zasadnicze znaczenie. Jednak warto skusić się i zorganizować dziecku zabawę-niespodziankę. Niech to będzie coś wyjątkowego, najeżonego atrakcjami, dzięki czemu maluch nie będzie czuł zawodu, że urodziny wyglądają nieco inaczej niż sobie wyobraził. Pamiętajmy, że dziecko nie ma pojęcia, co jest w ofercie firm animatorskich, na jaki wydatek mogą sobie pozwolić rodzice, i czy mają oni dość czasu, aby przygotować coś autorskiego, czy też muszą się ograniczyć do skorzystania z usług firmy organizującej urodziny. Pozwalając na pozostawienie zbyt wielkich decyzji w gestii dziecka, narażamy się na to, że będzie miało ono oczekiwania dużo większe od naszych możliwości. Pewną opcją jest więc zorganizowanie dziecku przyjęcia-niespodzianki w gronie najbliższych, lub po prostu zabranie go w jakieś fajne miejsce.

Artykuł przygotowany we współpracy z Uniwersytetem Rozwoju