Ssaki medyczne to produkty, które w niektórych sytuacjach bywają niezastąpione. Przynoszą one wielką ulgę zarówno samym pacjentom, jak i ich opiekunom. Dzięki możliwości odessania zalegających wydzielin chorzy mogą swobodniej oddychać, jak również nie obawiać się o zakrztuszenie czy nawet uduszenie. Nieokreśloną rolę posiadają również ssaki zabiegowe dzięki, którym lekarze mogą swobodnie wykonywać działania chirurgiczne. Czym zatem cechuje się dobry ssak medyczny? Jak wybrać odpowiednie urządzenie?
Czym cechuje się dobry ssak medyczny?
Profesjonalne ssaki medyczne powinny przede wszystkim jak najlepiej spełniać swoją rolę – a więc, być dopasowane do swojego przeznaczenia. Najważniejszą cechą jest moc, z jaką pobierana jest wydzielina, jak również możliwość jej regulacji. Ważnym czynnikiem jest także łatwość obsługi urządzenia. Zarówno Ssaki zabiegowe, jak i te wykorzystywane w salach szpitalnych czy warunkach domowych muszą być na tyle proste w użyciu, by podczas stresującej sytuacji nie popełnić żadnego błędu. Cechą charakterystyczną ssaków medycznych jest również szczelny układ zamknięty, który zapobiega przedostawaniu się bakterii z powrotem do jamy ciała. Jak zatem dopasować ssak do własnych potrzeb? Które modele zasługują na szczególną uwagę? Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie?
Wybór ssaka medycznego
Zakup ssaka zabiegowe, jak i urządzeń do ambulatoryjnej opieki powinien być dokładnie przemyślany. Specjalistyczne urządzenia szpitalne powinny spełniać szereg wymogów, jak również być niezawodne w każdej sytuacji. Ssaki medyczne nabywane przez pacjentów lub ich opiekunów również powinny spełniać oczekiwania i potrzeby chorych. Przed zakupem warto więc odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań dotyczących częstotliwości użytkowania urządzenia, rodzaju wydziel, jak również samoobsługi pacjenta. Po ustaleniu tego rodzaju aspektów należy skupić się na specyfice sprzętu. Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy uwzględnić kilka parametrów i cech, którymi są:
– wymiary ssaka,
– siła ssania,
– ilość, dostępność i sposób wymiany filtrów,
– rodzaj i wielkość pojemnika na wydzieliny,
– głośność urządzenia,
– sposób zasilania,
– technika obsługi, itp.