Skip to content Skip to footer

Żyrandol w twoim stylu

Tanie żyrandole to kwestia, która niejednej osobie spędza sen z powiek i nie ma się co dziwić, ponieważ jest ona bardzo istotna dla wystroju całego wnętrza. Chodzi tutaj nie tylko o źródło światła, ale również o ozdobę, która stanowi swoistą kropkę nad i.

Nie za wysoki i nie za duży

Po pierwsze wybierając tanie żyrandole oczywiście możemy sugerować się tylko i wyłącznie ceną, ale nie to jest tutaj najważniejsze, przede wszystkim trzeba dopasować jego wielkość do powierzchni danego pomieszczenia. W salonie może być spory na pewno będzie wyglądał dobrze, ale już na przykład w jadalni, nad stołem powinien mieć zdecydowanie mniejsze gabaryty, aby nie wyglądał zbyt „ciężko”. Podobnie będzie chociażby w przypadku sypialni. Można poradzić się w tej kwestii fachowca, który wyjaśni nam, jak obliczać szerokość lampy w stosunku do wielkości pomieszczenia. Nie bez znaczenia jest też jego wysokość, powieszony zbyt nisko będzie wyglądał komicznie, a tego przecież nie chcemy. Zawsze można też regulować ten wymiar poprzez usuwanie ogniw w łańcuchu i tym podobne. Sporo zależy też od tego, jak wysoki jest nasz salon.

Styl przede wszystkim

To, co zwykle nas najbardziej interesuje jednak to styl, w jakim wykonane są tanie lampy. Muszą one być dopasowane do całości wyposażenia danego pokoju. Możemy wybierać tanie lampy sufitowe spośród tych w stylu francuskim, czyli z dużą ilością szkła i połyskujących elementów, w stylu art deco, który charakteryzuje się obecnością chromu, niklu i nowoczesnym wzornictwem. Jeżeli pomieszczenie urządzone jest w stylu rustykalnym to odpowiedni będzie żyrandol z kutego żelaza w połączeniu z drewnem, dla egzotycznych „klimatów” dobrym wyborem będzie chociażby bambus lub rattan. Jednymi z najpopularniejszych są też tanie lampy sufitowe o klasycznym wyglądzie, czyli wszystkie te z mlecznym szkłem, często kilkupoziomowe, zwykle też z kutymi elementami. Tego wyboru zazwyczaj dokonujemy na lata, więc pod rozwagę należy też wziąć inne źródła światła, które chcemy zamieścić, aby stanowiły jedną całość.

Jak się okazuje wybór lampy to nie jest błaha decyzja i specjaliści od designu w tym wypadku zalecają szczególną ostrożność. Jeżeli trudno jest nam dopasować żyrandol do danego wnętrza to nie należy się spieszyć, w końcu na pewno znajdziemy taki, który będzie idealny. Tylko wówczas będziemy w stu procentach zadowoleni z efektu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://lampykemar.pl/90-wyprzedaz