Skip to content Skip to footer

Zorganizowany odpoczynek

„Wakacje, znów będą wakacje…” tak brzmią słowa popularnej piosenki. Dzieci przebierają nóżkami na myśl o wolnym czasie, natomiast rodzice martwią się i myślą jak zapewnić swoim pociechom bezpieczeństwo oraz wypełnić wolny czas, by się nie nudziły.

Zorganizowany odpoczynek

Wyjazd z rodzicami, kolonie, obozy takie atrakcje zapewniane są dzieciom w czasie ich dwumiesięcznego odpoczynku. Niestety pozostaje jeszcze kilka dni, a nawet tygodni, przez które trzeba zapewnić dzieciom opiekę. Tutaj wspaniałym pomysłem okażą się półkolonie.Dzięki nim dzieci będą miały zapewnioną opiekę i atrakcje przez połowę dnia, a rodzice nie będą się martwić, co ich pociechy robią w domu.

Wakacje w mieście

W każdym większym mieście organizowane są Półkolonie, wystarczy wpisać tę frazę w wyszukiwarkę i sprawdzić gdzie odbywają się najbliższe.Wiele szkół, bibliotek i klubików dziecięcych decyduje się na organizację półkolonii dla swoich uczniów i wychowanków.Są one organizowane dla dzieci, które wakacje spędzają w miejscu zamieszkania. Dzięki temu mają możliwość nieco się rozerwać. Trwają od dwóch tygodni do miesiąca, a w ich trakcie organizowane są zajęcia sportowe i plastyczne oraz wyjazdy do ciekawych miejsc np. ZOO czy aquapark.

Prywatnie czy publicznie

Wiadomo, że półkolonie prywatne wiążą się z kosztami, nie każdego rodzica na nie stać. Bardzo często prywatne półkolonie są tematyczne i skierowane do określonej grupy dzieci. Kluby sportowe organizują półkolonie dla swoich wychowanków. W ich trakcie trenują i pracują nad techniką. Właściciele stajni organizują „półkolonie w siodle”, dzieci jeżdżą konno, dbają o zwierzęta i odwiedzają miejsca związane z ich pasją. Można by tak wymieniać.Zapisując dzieci na publiczne półkolonie należy także liczyć z kosztami związanymi z wyjazdami. Jednak koszt ten jest dużo mniejszy. Podczas takiego wypoczynku dzieci uczestniczą w zajęciach tanecznych, plastycznych i sportowych.

Dla kogo półkolonie?

Najczęściej ta forma spędzania wakacyjnego czasu jest dedykowana dzieciom w wieku szkolnym. Szkoły w trakcie wakacji są zamknięte, a rodzice z racji pracy nie mogą przebywać w tym czasie z pociechami, aby zapewnić im opiekę.Półkolonie skierowane są także dla dzieci, których nie stać na wakacje czy wyjazd na kolonie. W taki sposób mogą odpocząć i spędzić miło czas.