Skip to content Skip to footer

Zatrzymania ciężarówki we Włoszech – powody

Włoskie prawo transportowe jest bardzo zaostrzone dlatego kierowcy ciężarówek powinny być bardzo ostrożni i uważać aby nie doszło do zatrzymania ciężarówki przez włoską policję.

Powody zatrzymania ciężarówki we Włoszech?

Zatrzymanie ciężarówki we Włoszech spowodowane może być brakiem międzynarodowej licencji, umowy leasingowej lub autoryzacji użytkowania auta, a także źle wypełnionym dokumentem CMR. Zatrzymanie auta wywołane może być też źle sporządzonym prawem kabotażu i brakiem świadectwa kierowcy jeśli jest on spoza Unii Europejskiej. Jeżeli kierowca opłaci nałożony na niego mandat nie będzie on miał możliwości odwołania się od niego i nie uniknie odholowania samochodu na parking na okres trzech miesięcy. Kierowca, którego auto zostało zatrzymane może spodziewać się innych kar pieniężnych związanych ze złamaniem przepisów.

Zatrzymanie ciężarówki we Włoszech – co zrobić?

Nie każdy kierowca zna prawo transportowe we Włoszech kancelaria prawna często pomaga w takich sytuacjach zatrzymania samochodu i sporządza wszystkie wymagane dokumenty, które muszą być w języku włoskim, a także tłumaczy kierowcy wszystkie formalności. Aby zatrzymany kierowca mógł odwołać się od kary i zapobiec zatrzymaniu auta musi wpłacić kaucję, która po pozytywnym rozpatrzeniu odwołania zostaje oddana kierowcy. Po przeprowadzeniu tych działań ciężarówka z parkingu policyjnego zostaje przestawiona na parking prywatny. Rozwiązanie takie pozwala generować mniejsze straty finansowe związane z parkingiem oraz holowaniem auta. Jeżeli kierowca przyjmie i opłaci mandat, wówczas następuje zatrzymania ciężarówki we Włoszech, a kierowca nie może się odwoływać. Aby zwolnić się z wypełnienia kary kierowca musi złożyć w języku włoskim odwołanie do Sędziego Pokoju. Aby wypełnić prawo transportowe we Włoszech kancelaria prawna specjalizująca się w takim prawie pomoże sporządzić dokumenty tylko należy się do niej zgłosić. Zwolnienie samochodu z parkingu następuje po około 7 do 10 dni, a sprawa dotycząca anulowania mandatu odbywa się w ciągu kilku miesięcy. Kierowca podczas zatrzymania auta musi pamiętać aby zabrać z niego wszystkie dokumenty i swoje osobiste rzeczy, ponieważ w późniejszym czasie aby je odzyskać musi wystąpić o zgodę do policji, która nie zawsze taką zgodę wydaje.