Skip to content Skip to footer

Zabiegi odchudzające w Warszawie

Stolica, czyli okno na świat, szybko kopiuje i wprowadza nowości we wszystkich dziedzinach życia, w tym w medycynie estetycznej. Stąd też w ofertach warszawskich gabinetów można znaleźć najnowsze i najbardziej skuteczne, a przy tym egzotycznie brzmiące zabiegi.

Skuteczne zabiegi odchudzające w Warszawie

Przeglądając strony gabinetów, które proponują zabiegi wysmuklające sylwetkę, oprócz znanych już klasycznych masaży, kriolipolizy, odsysania pojawiają się: coolfit (modelowanie konturów ciała za pomocą unikalnej głowicy z panelami chłodzącymi), Icoone laser (usuwanie cellulitu i pierwszych oznak starzenia się skóry za pomocą zmechanizowanych głowic wyposażonych w rolki z licznymi mikrootworami), Scizer (urządzenie do zwalczania otyłości miejscowej, wykorzystuje właściwości fal ultradźwiękowych). Wszystkie te zabiegi są nowoczesne, bezpieczne i w nieinwazyjny sposób usuwają tkankę tłuszczową.

Zwykle składają się z trzech etapów. Podczas pierwszego następuje przygotowanie skóry do emisji medium rozbijającego komórki tkanki, w drugim następuje emisja, przy czym nie dochodzi do naruszenia skóry, naczyń krwionośnych oraz tkanki łącznej. Uwolnione tłuszcze, trójglicerydy i inne składniki błony tłuszczowej są transportowane przez układ limfatyczny i naczyniowy do wątroby. Trzeci etap to masaż kojący i uspokajający. Rodzaj zabiegu dobierany jest na podstawie oceny zdrowia pacjenta, grubości tkanki tłuszczowej, fragmentu odchudzanego ciała.

Skuteczność zabiegów

Wszystkie zabiegi przynoszą bardzo szybko widoczne efekty. Zwykle zmniejszony obwód brzucha czy uda daje się zauważyć już po pierwszej wizycie. Efekty całej kuracji mogą być naprawdę imponujące pod jednym warunkiem. Zabiegi odchudzające nie są złotym środkiem na odchudzanie, są to tylko działania wspomagające, stosowane do redukcji tkanki tłuszczowej w miejscach, gdzie ona uporczywie tkwi. Podstawą odchudzania jak zawsze pozostaje racjonalna dieta oraz aktywność fizyczna. Dodatkowymi efektami zabiegów jest ujędrniona i elastyczna skóra, poprawa metabolizmu i lepsze krążenie. Nie bez znaczenia jest lepsze samopoczucie.

Po podjęciu decyzji o chęci skorzystania z zabiegu, po stwierdzeniu przez lekarza braku przeciwwskazań (ciąża, nowotwory, cukrzyca, przepuklina i wiele innych wykluczają tę możliwość) dobrze jest sprawdzić oferty różnych gabinetów (wpisać w wyszukiwarkę „skuteczne zabiegi odchudzające w Warszawie„). Koszt zabiegów może się nieco różnić, ale w skali całej kuracji może zrobić istotną różnicę.