Skip to content Skip to footer

Zabieg in vitro

Decydując się na metodę in vitro, trzeba nastawić się na wysokie koszty. Oczywiście najtaniej wychodzi badanie nasienia Cena sprawdzenia męskich plemników powinna się zamknąć w okolicach 250-300 zł.

Leczenie niepłodności

Zdecydowanie więcej wyniesie leczenie niepłodności cena za wszystkie badania i zabieg może przekroczyć nawet 10 tysięcy zł. Trzeba się liczyć z tym, że jest to niezwykle kosztowny oraz czasochłonny proces. Jednak nie odstrasza to pacjentów od stosowania tej metody. Marzenie posiadania swojego dziecka jest na tyle intensywne, że pary zgadzają się na In vitro cena w dużej mierze zależy od regionu. Należy pamiętać, że największe koszty młodzi rodzice poniosą w Warszawie. Można tam jednak liczyć na znacznie większe zarobki, dlatego jest to pewnie tym spowodowane. Jeżeli w próbce nasienia nie zostały wykryte żadne plemniki to znaczy, że mężczyzna cierpi na azoospermię. Najpopularniejszą przyczyną takiej sytuacji jest zablokowana drożność nasieniowodów. W niektórych przypadkach przyczyną azoospermii może być uszkodzenie jąder lub niedoczynność przysadki mózgowej. Ciągły rozwój technologii sprawia, że całkowicie bezpieczny jest obecnie zabieg in vitro cena wciąż jest wysoka, ale ta tendencja powoli się zmienia.

Badania diagnostyczne przed zabiegiem

Młode pary coraz częściej decydują się na leczenie niepłodności cena nie jest istotna, ponieważ wizja posiadania dziecka jest dla nich w tym momencie najważniejsza. Po wykonaniu wszystkich badań należy wyniki przedstawić lekarzowi. Trzeba pamiętać, że ocenie podlegają wszystkie parametry, dlatego jeśli coś jest dla ciebie niejasne to warto dopytać się lekarza. Pierwszym etapem jest badanie nasienia cena jest stosunkowo niska, jeżeli wziąć pod uwagę całkowity koszt zabiegu in vitro. Na uwagę zasługuje fakt, że już od jakiegoś czasu refundowane są leki. Lekarz prowadzący dobiera je indywidualnie pod kątem każdego pacjenta. Najbardziej kosztowna jest punkcja jajników oraz transfer zarodków. Mogą one kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Warto też doliczyć koszty wizyt u lekarza głównego prowadzącego. Z reguły jest ich kilka, ale to także generuje dodatkowe koszty. Koszt wizyty kontrolnej oscyluje w okolicach 150-200 zł, natomiast punkcja jajników aż 1500 zł. Sytuacja wygląda podobnie w przypadku transferu zarodków, za który trzeba zapłacić 1000 zł.