Skip to content Skip to footer

Z jakich powodów warto sięgnąć po puder ryżowy?

Gładka, matowa cera przez wiele godzin? Najskuteczniejszą bronią przeciwko świeceniu jest dobrej jakości puder. Poszukując idealnego kosmetyku dla siebie, warto rozważyć zakup pudru ryżowego. To niezwykły produkt, od wieków stosowany, by poprawić wygląd skóry i pozbyć się efektu świecenia. Jakie niezwykłe właściwości ma puder z ryżu?

Czym jest puder ryżowy?

Oprócz standardowych, drogeryjnych pudrów na rynku dostępne są także te ryżowe. Choć w Europie to nowość, produkt jest znany i stosowany od wieków przez Azjatki. Produkowany ze zmielonego ryżu siewnego, ma postać drobnego, białego proszku, wyglądem przypominającego mąkę. Co ciekawe, po nałożeniu na twarz traci kolor i staje się transparentny. Jego najważniejsze właściwości to skuteczne, wielogodzinne matowienie, a w dłuższej perspektywie także poprawa wyglądu cery – skóra staje się gładsza, bardziej elastyczna i zdrowa.

Co czyni puder z ryżu tak wyjątkowym kosmetykiem?

Po puder ryżowy warto sięgnąć z co najmniej kilku powodów. Po pierwsze, to kosmetyk bardzo uniwersalny. Ze względu na brak koloru może być używany przez kobiety z każdym typem karnacji: od bardzo jasnej, po mulatki. Pozostaje niemal niewidoczny na skórze, może jedynie delikatnie ją rozjaśnić – efekt jest przyjemny dla oka, bardzo naturalny.Druga kwestia to niezwykłe właściwości matujące. Dzięki ryżowemu pudrowi skóra nie świeci się przez co najmniej kilka godzin. Dodatkowo puder pochłania sebum, z czasem reguluje jego wydzielanie, działa przeciwzapalnie. Ma także właściwości hipoalergiczne.

Gdzie szukać oryginalnych pudrów ryżowych?

Jeszcze to nie dawna, żeby kupić puder ryżowy w Polsce, trzeba było się sporo naszukać. Ten w swojej ofercie miały tylko dobrze wyposażone ekologiczne sklepy czy punkty sprzedaży specjalizujące się w kosmetykach azjatyckich.Dziś coraz łatwiej znaleźć pudry na bazie ryżu nawet w zwykłych drogeriach. Ogromny wybór proponują drogerie internetowe. Co więcej, nie trzeba już inwestować w produkty koreańskich czy japońskich producentów. Według tej samej, tradycyjnej receptury produkowane są bowiem pudry ryżowe w Europie, także w Polsce. Najważniejsze, by sięgać po produkt dobrej jakości, o naturalnym składzie, w ułatwiającym aplikację opakowaniu.

Puder ryżowy dostępne są w ofercie Kosmetykizameryki.pl.