Skip to content Skip to footer

Z czego powinno się składać wyposażenie kuchni?

Patelnia jest jednym z najważniejszych naczyń w każdej kuchni. Wybierając ją w sklepie, można zauważyć, że wykonuje się ją z różnorodnych materiałów. Wciąż najczęściej wybierane są jednak naczynia teflonowe. Czy jednak taka teflonowa patelnia do naleśników indukcja rzeczywiście będzie dobrym wyborem?

Ogólna charakterystyka patelni teflonowej

Teflonowe naczynia dawniej były użytkowane dosłownie przez wszystkich. Póki nie odkryto, że patelnie mogą być nawet żeliwne czy ceramiczne, wykonywano je właśnie z teflonu. Sami producenci sporo na tym zyskiwali, gdyż te naczynia nie są drogie w produkcji. Czy jednak są dobre?

Istnieje tak samo wielu zwolenników patelni teflonowych, jak i ich przeciwników. Warto spojrzeć na te naczynia z dwóch różnych stron, by później dojść do odpowiednich wniosków.

Główne zalety patelni teflonowych

Teflonowe patelnie do naleśników indukcja charakteryzują się posiadaniem nieprzywierającej powłoki. Dzięki temu nie trzeba używać na nich dużych ilości tłuszczu, co spodoba się osobom dbającym o linię. Teflon jest też łatwy w czyszczeniu i bez trudu można zmyć z niego każdy osad, resztki jedzenia czy zabrudzenie. Łatwo go utrzymać w idealnym stanie.

Klienci najczęściej jednak doceniają przede wszystkim to, że teflonowa patelnia do naleśników indukcja jest po prostu tania i łatwo dostępna. Można ją znaleźć dosłownie w każdym markecie czy sklepie z akcesoriami do domu i zapłacić za nią niecałe pięćdziesiąt złotych. Teflonowe wyroby są też na tyle lekkie, że z łatwością można posługiwać się nimi w kuchni. Zdecydowanie uprzyjemniają gotowanie.

Główne wady patelni teflonowych

Mimo tych zalet teflonowa patelnia do naleśników indukcja ma jedną poważną wadę. Może być niebezpieczna dla zdrowia, ponieważ jej powłoka, gdy ulegnie zadrapaniu, zaczyna wydzielać z siebie różne toksyny. Zdecydowanie niekorzystnie wpływają one na ludzki organizm. Z tego powodu należy uważać na to, aby takiej patelni nie zadrapać.

Naczynia wykonane z teflonu niezbyt dobrze radzą sobie z działaniem bardzo wysokich temperatur. Nie wolno ich pod żadnym pozorem przegrzewać, co niestety często się dzieje. Nie powinno się także stosować na nich metalowych naczyń czy nawet drewnianych łyżek. Teflonowe patelnie wymagają korzystania z przyborów silikonowych bądź ewentualnie tych nylonowych.

Patelnie do naleśników na indukcję kupisz na cookstore.pl