Skip to content Skip to footer

Z aronią za pan brat

Owocowe życie to energia i zdrowie. Hasło to najpełniej można odnieść do takiego przysmaku, jakim jest aronia do mięsa.

Aronia – gdzie możemy ją spotkać?

Bardzo przyjaznym miejscem dla krzewów aronii są miejskie ogrodu. To właśnie tutaj można posadzić niezbyt wymagające krzewy. Aby urosły należy je podlewać. Pierwsze zbiory następują już po kilku miesiącach od posadzenia w miesiącu sierpniu. Jeśli jednak chcielibyśmy czerpać przyjemność ze słodyczy owoców – dobrze jest poczekać do pierwszych przymrozków.

Olbrzymim uznaniem wśród smakoszy cieszy się aronia do mięsa. Ta magiczna konfitura niezwykle współgra z dziczyzną, czy też schabem. Będzie przy tym bardzo dużym uatrakcyjnieniem obiadów. Niewątpliwym walorem tych drobnych owoców jest cała kaskada witamin, które to pomagają zachować zdrowie aż do późnej jesieni życia.

Przepis na aronię do mięsa:

Aby cieszyć się doskonałym smakiem mięsnych potraw warto jest przygotować kilogram aronii oraz pół kilograma jabłek. Przed przygotowaniem konfitury należy starannie wymyć maleńkie owoce. W takiej formie można je zamrozić na kilka godzin, co pozwoli pozbyć się cierpkiego smaku. Po tym czasie należy je odstawić do rozmrożenia i wrzucić do garnka na kilkadziesiąt minut. Następnym etapem będzie dorzucenie jabłek. Te powinny być oczyszczone.

Smażenie owoców aż do ich miękkości to już o krok do przygotowania mięsa z aronii. Kilka łyżek cukru tylko uprzyjemni przyszłe ucztowanie. Gościom przybyłym na obiad warto wspomnieć zaś kilka słów na temat dobroczynnego działania samej aronii. Jest ona niezwykle zasobna w witaminy, które podnoszą odporność. Mowa tu przede wszystkim o witaminie C. Owoce aronii mają również to do siebie, że uwalniają organizm z toksyn. Takie działanie ma doskonały wpływ na wątrobę, nerki orz inne narządy.

Z aronią do mięsa życie jest ciekawsze

Bardzo oryginalny smak aronii sprawia, że często pojawia się ona na polskich stołach jako towarzyszka potraw z różnego rodzaju mięs. Bardzo dużym plusem aronii do mięsa jest to, że można doprawić ją według własnego upodobania.

Na szczególną uwagę zasługuje to, że aronia jest polecana na szereg różnego typu schorzeń. Z informacji tej na pewno ucieszą się osoby chore na nowotwory, które to potrzebują w walce z dolegliwością wzmacniać swój organizm. Aronia do mięsa może zostać podana na stół na świeżo, jak też i po pasteryzacji. Jest to dodatkowy atut tego typu konfitury.