Skip to content Skip to footer

Wybór szkoły językowej na Śląsku

W obecnych czasach znajomość języków obcych jest niezwykle przydatna. Pozwala ona na porozumienie się z osobami z innych krajów oraz ułatwia życie za granicą. Ponadto, wiele firm oferujących pracę czy zagranicznych uczelni przyjmujących studentów na wymianę, wymaga znajomości języków obcych na odpowiednim poziomie. Rozwiązaniem w tej sytuacji są szkoły językowe Śląsk, które zaznajamiają swoich kursantów z językiem angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim i innymi oraz udzielają zaświadczeń o poziomie zdobytych umiejętności językowych.

Która szkoła językowa Śląsk będzie dla mnie odpowiednia?

Szkoła językowa Śląsk, na którą padnie wybór, powinna posiadać lektorów nauczających interesującego nas języka. Kolejno, kluczowym faktem jest, do jakiej grupy wiekowej ma być skierowany kurs – czy mają to być szkoły językowe dla dorosłych czy dla dzieci. Istotny jest również tryb zajęć – czy mają to być zajęcia prowadzone w grupie czy sam na sam z nauczycielem. Ważny jest również cel, jaki kieruje potrzebą naszej nauki języka – praca, studia, uzyskanie certyfikatu językowego czy zwykła chęć znajomości języka obcego. W znalezieniu idealnej szkoły językowej konieczne może być odwiedzenie kilku z nich oraz zapoznanie się z ich ofertą. W wyborze pomocne mogą być fora internetowe, na których znajdziemy opinie innych osób na temat szkół językowych i jakości nauczania danej placówki.

Szkoły językowe Śląsk – oferta

Szkoły językowe Śląsk zlokalizowane są w wielu miastach, takich jak Katowice, Gliwice, Zabrze czy Sosnowiec. Szkoły językowe dla dorosłych, jak również dla dzieci, oferują naukę angielskiego, niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego i wielu innych. Nauka dostosowana jest do indywidualnych potrzeb klientów, w związku z czym znajdą się kursy przygotowawcze do certyfikatów językowych, do potwierdzenia znajomości języka wymaganego do pracy czy na zagranicznej uczelni. Szeroka oferta obejmuje kursy w małych grupach lub kursy indywidualne, z polskim lektorami oraz native speakerami. Pierwszy kontakt z daną szkołą z reguły opiera się na rozwiązaniu testu językowego, który pozwala ocenić poziom znajomości języka u kursanta a następnie dobranie odpowiedniego dla niego rodzaju zajęć.