Skip to content Skip to footer

Wybierz wypoczynek w Szczyrku

Szczyrk to przepiękna miejscowość turystyczna położona w Beskidach. Co roku ściąga do siebie tysiące turystów, zarówno zimą, jak i latem. Jakie atrakcje czekają na nas w tym malowniczym mieście?

Atrakcje turystyczne

Miasto Szczyrk znane jest przede wszystkim fanom sportów zimowych. Znajduję się tutaj olbrzymi ośrodek narciarski, który w swojej ofercie ma aż 25 tras narciarskich o zróżnicowanym stopniu zaawansowania. Dodatkowo, w Szczyrku znajduje się również kompleks trzech skoczni narciarskich „Skalite”. Regularnie odbywają się tam zawody z serii FIS Cup. Miasto znajduje się również w obrębie 6 szlaków turystycznych, które pozwolą turystom zobaczyć piękno Beskidów. Nic więc dziwnego, że apartamenty Szczyrk cieszą się tak dużą popularnością.

Na uwagę zasługuje również malowniczy rynek znajdujący się w centrum miasta. Warto zwiedzić również drewniany Kościół św. Jakuba przy ulicy Beskidzkiej 107.

Gdzie warto zjeść?

W Szczyrku znajduje się wiele wyśmienitych restauracji, w którym zjemy przepysznie przyrządzone potrawy. To też jeden z powodów, dla których powinniśmy wybrać noclegi Szczyrk. Jedną z najbardziej cenionych restauracji jest Markowa Destylarnia. W swojej ofercie posiada głównie dania kuchni polskiej, charakterystyczne dla górskich regionów. Obiekt ten znajduje się przy ulicy Myśliwskiej 76.

Jeśli chodzi o kawiarnie, wybitną renomą cieszy się Słodki Przystanek położony przy ulicy Myśliwskiej 18. Oprócz pełnienia funkcji kawiarni, możemy tam również nabyć różne rodzaj czekolady, kawy i herbaty.

Miłośnicy kuchni amerykańskiej, a w szczególności burgerów powinni odwiedzić Freeride Bar położony przy ulicy Myśliwskiej 84. Jest to bardzo klimatyczne miejsce, którego najlepszą recenzją są liczne recenzje zadowolonych klientów.

Wartym odwiedzenia obiektem jest również Ski & Bike caffe. Miejsce to charakteryzuje się bardzo ciekawym designem. na oparciach krzeseł znajdują się bowiem plastrony skoczków narciarskich a w wielu miejscach zamontowane są narty jako element wystroju. Lokal znajduje się przy ulicy Beskidzkiej 108.

Noclegi Szczyrk to świetna opcja zarówno dla turystów, którzy chcą spędzić czas aktywnie w górach, lub na nartach, lecz także dla tych, którzy wolą zwiedzać lokalne restauracje. Piękno natury, dobre jedzenie i mnóstwo atrakcji to rzeczy, dla których warto wybrać apartamenty Szczyrk.