Skip to content Skip to footer

Wakacje z psem

Psy to wierni przyjaciele i towarzysze ludzie, zazwyczaj są traktowane nie jak zwierzęta, lecz jak członkowie rodziny. Z tego względu dla wielu osób wyjazd na wakacje z psem jest zupełnie naturalnym wyborem. Jeżeli, organizując wyjazd, uda nam się połączyć nasze potrzeby z potrzebami czworonoga, zapewnimy sobie mnóstwo wspaniałych wspomnień.

Odpowiedni środek transportu

Decydując się na środek transportu, weźmy pod uwagę charakter naszego psa. Pociąg może być dobrym wyborem, ale sprawdzi się głównie przy niewielkich odległościach i tylko w przypadku psów, którym nie przeszkadza obecność licznych pasażerów.

Najpopularniejszą opcją jest podróż własnym samochodem. W tym przypadku mamy możliwość dopasowania częstotliwości i długości przerw do naszych potrzeb.

Co warto ze sobą zabrać?

Na pewno trzeba pamiętać o misce na wodę, która jest niezbędna zarówno w trakcie podróży, jak i na miejscu. Warto zabrać ze sobą również koc dla psa, na którym będzie mógł spać i odpoczywać w nowym miejscu.

Pozostała część bagażu czworonoga zależy od jego codziennych przyzwyczajeń. Jeżeli posiada na przykład swoją ulubioną zabawkę lub każdego dnia dostaje specjalny smakołyk, spakujmy również te akcesoria, pomogą mu się zaaklimatyzować.

Odpowiednia lokalizacja

Wybór właściwego miejsca docelowego na nasze wakacje z psem to jeden z najistotniejszych elementów. Warto wybrać spokojne miejsce, w którym będziemy mieli możliwość spędzenia dużej ilości czasu na świeżym powietrzu.

Świetnym pomysłem jest wyjazd nad morze czy jezioro, a także w góry lub do atrakcyjnie położonego gospodarstwa agroturystycznego. Dobrym pomysłem są również niewielkie miejscowości, w których nie panuje duży tłok.

Nocleg

Coraz więcej punktów noclegowych przyjmuje z chęcią zwierzęta. Mając możliwość wyboru, postarajmy się zwrócić uwagę na szczegóły, dzięki którym nasze wakacje z psem będą wygodne i mało stresujące.

Przede wszystkim istotny jest sam typ zakwaterowania. Zdecydujmy, czy odpowiedniejsze dla nas miejsce to niewielki pensjonat, czy może raczej domek letniskowy.