Skip to content Skip to footer

Wakacje nad morzem czy w górach?

Trwająca pandemia korona wirusa w zeszłym roku wielu z nas zmusiła do zmiany wakacyjnych planów, a nawet całkowitej rezygnacji z wyjazdów. Jeśli zależy Ci na tym, by w tym roku mimo wszystko wypocząć poza domem, warto już teraz zacząć planować swój urlop. Na początek dobrze jest zdecydować, dokąd chcielibyśmy pojechać. I tu pojawia się coroczny dylemat — nad morze czy w góry?

Wakacje nad morzem

Plusem wypoczynku nad morzem jest bez wątpienia dostęp do pięknych, polskich plaż. Owszem, w sezonie często bywają zatłoczone, zwłaszcza przy głównych wejściach, jednak wystarczy rozłożyć koc nieco dalej, by móc odpoczywać w spokoju. Ci, którym zależy na wypoczynku z dala od zgiełku, powinni też zwrócić uwagę na nieco mniej popularne miejscowości niż Ustka, czy Międzyzdroje. W mniejszych miasteczkach często jest o wiele przyjemniej, a już na pewno spokojniej.

Wypoczynek nad morzem to dobre rozwiązanie dla tych, którzy podczas urlopu lubią trochę poleniuchować. Na dobrą sprawę, każdy dzień można spędzać tak samo, zażywając morskich i słonecznych kąpieli z małą przerwą na obiad w pobliskim barze. A kiedy plażowanie już nam się znudzi, zawsze można wybrać się na rowerową wycieczkę albo odwiedzić którąś z licznych nadbałtyckich latarni morskich.

Urlop w górach

Wakacje w górach większości z nas kojarzą się z aktywnym wypoczynkiem. Jeśli rzeczywiście planujemy ruszyć na szlak, dobrze jest mieć to na uwadze już wtedy, gdy rezerwujemy noclegi Ustroń. Wybierając pokoje Ustroń w obiektach położonych w pobliżu szlaków turystycznych, oszczędzimy sporo czasu na dojazdach czy poszukiwaniu miejsca parkingowego na zatłoczonych parkingach.

Z drugiej strony, ci, którzy nie są zapalonymi piechurami, również nie powinni nudzić się w górach. Wybierając noclegi Ustroń, możemy przecież korzystać z licznych atrakcji, które zapewniają nam popularne miejscowości turystyczne. W przypadku Ustronia będzie to chociażby wizyta w słynnej Pijalni Wód, czy też zwiedzanie Leśnego Parku Niespodzianek, który powinien zachwycić zwłaszcza dzieci. Jeśli wynajmiemy pokoje Ustroń w którymś z luksusowych hoteli, możemy liczyć na dodatkowe atrakcje, takie jak dostęp do spa, czy basenu.

Bez względu na to, gdzie ostatecznie zdecydujemy się spędzić nasz urlop, warto pomyśleć o odpowiedniej organizacji wyjazdu. Dzięki temu z pewnością znajdziemy odpowiadającą nam formę wypoczynku i będziemy mogli czerpać z urlopu to, co najlepsze.