Skip to content Skip to footer

Tektura falista – zastosowanie

Tektura faliste jest to produkt, który cechuje się dużą uniwersalnością. Wiele firm, magazynów czy hurtowni używa tektury falistej w rolce, ale także klienci indywidualni stawiają na ten produkt. Tektura falista w rolce jest niesamowicie wytrzymała i trudno ją będzie podrzeć. Takowa tektura jest bardzo lekka i elastyczna. Dzięki tego typu rozwiązaniom, świetnie nadaje się do pakowana czy do zabezpieczania małych lub większych przedmiotów i materiałów.

Zastosowanie tektury falistej w rolkach

Tektura falista w rolkach pozwala zaoszczędzić sporo miejsca, a jej niska cena, umożliwi nam ekologiczną i tanią formę ochrony. Tektura falista w rolce ma również inne zastosowanie. Gdy remont w mieszkaniu świetnie sprawdzi się jako tanie zabezpieczenie podłogi lub innych powierzchni. Tektury w rolce są także stosowane do różnego rodzaju prac plastycznych. W szkołach czy przedszkolach, ale też w innych placówkach oświaty, tektura falista będzie niezastąpioną rzeczą podczas przygotowywania różnego typu dekoracji. Dzięki swojej trwałości, a także dzięki niskiej podatności na różnego rodzaju zgniecenia, tektura falista świetnie zda test jako wypełnienie paczki lub jako patent na oddzielenie znajdujących się w środku paczki przedmiotów. Tektury faliste świetnie sprawdzą się także do recyklingu, ponieważ cechują się wysoką biodegradowalnością. Tektura w rolce to świetna i niedroga inwestycja.

Budowa i zastosowanie tektury falistej w rolce

Tektura falista w rolce to złączenie dwóch lub kilku warstw papieru, który formuje się w arkusz o kształcie litery B. Tektura falista w rolkach to połączenie trwałości oraz elastyczności. Gramatura z której stworzony jest arkusz wynosi 200g na metr kwadratowy, co daje gwarant trwałości. Tektura dzięki optymalnej długości 100 metrów, a także dzięki szerokości 120 centymetrów, stanowi bardzo dobrą przekładkę tekturową do np. paczek kartonowych lub palet towarowych. Tektury faliste w rolkach są wykorzystywane do dobrego zabezpieczenia przedmiotów w czasie ich transportu, choć trzeba pamiętać, że posiadają one także inne zastosowania, np. zajęcia plastyczne w szkołach. Tektura falista jest zdecydowanie ekologicznym produktem i posiada kolor jasnego brązu.