SEO copywriting, choć nie jest pojęciem nowym, nie zawsze i nie dla każdego jest pojęciem jasnym. Przez długi czas copywriting postrzegany był głównie w kontekście znajomości odpowiednich środków, umożliwiających podniesienie wskaźnika wyświetlalności danej witryny. Więcej było tu myślenia taktycznego niż używania pisarskiego zmysłu. Czasy jednak się zmieniły, konkurencja na rynku wzrosła, a wraz z nią oczekiwania konsumentów. W odpowiedzi na te przemiany metamorfozie uległa także branża SEO copywritingu.
Czym jest SEO copywriting
Pozycjonowanie w Internecie to obecnie jeden z najważniejszych środków przeznaczonych do promocji właściwie każdego przedsięwzięcia. Niezależnie od tego, czy chcemy wykreować jakąś markę, pozyskać klientów dla naszej usługi czy zainteresować internautów naszymi osobistymi przemyśleniami. Z pomocą przyjdzie nam profesjonalny copywriting SEO. Zasady rządzące tekstami SEO, zwanymi też pozycjonerskimi, są proste a ich przestrzeganie jest niezbędne do osiągnięcia oczekiwanych przez właściciela witryny rezultatów.
Jak tworzyć teksty SEO
Jedną z podstawowych cech treści tworzonych w ramach seo copywritingu jest obecność odpowiednich konfiguracji słów, którymi internauci posługują się najczęściej. Użyte w odpowiedniej formie frazy kluczowe, zapewnią witrynie wysoką ocenę w zakresie dopasowania treści do wyszukiwanego zapytania, co znacząco zwiększy szanse na usytuowanie naszej strony na najlepszej pozycji. Jednak nafaszerowanie artykułu ciągiem słów-kluczy nie zapewni nam wysokiej noty. Algorytmy wyszukiwarek takich jak Google już jakiś czas temu zostały zmodyfikowane w taki sposób, by poza obecnością kluczowych fraz analizować także jakość pozycjonowanego tekstu. Obecnie copywriting SEO wymaga od twórcy nie tylko podstawowej wiedzy na temat tworzenia treści internetowych, ale także poprawności językowej, zdolności pisarskich, a w przypadku artykułów specjalistycznych, także wiedzy merytorycznej na odpowiednim poziomie.
Nie tylko strona literacka
Skuteczność SEO copywritingu wymaga nie tylko znajomości tajników języka, którym posługuje się autor tekstu czy odpowiedniej dawki wiedzy na temat, na który copywriter się wypowiada. Niezliczona ilość materiałów dostępnych na każdy temat zniechęca użytkownika sieci do zagłębiania się w zawiłe, nieczytelne dla niego ciągi zdań. Zaprezentowana na stronie treść musi być więc nie tylko poprawna pod względem merytorycznym i zgrabna językowo. Musi być ona także przyjazna dla oka odbiorcy.