Skip to content Skip to footer

Sztuczne rzęsy u kosmetyczki

Sztuczne rzęsy położone gdzieś na sklepowych półkach zdecydowanie potrafią kusić. Nic w tym też specjalnie dziwnego – każda kobieta chce mieć naprawdę piękne, hipnotyzujące spojrzenie. Jednak zasadniczo zabieg zakładania sztucznych rzęs lepiej jest wykonać, przynajmniej na pierwszy raz, u profesjonalnej kosmetyczki. Z jakiego powodu?

Estetyczne, dobrze założone rzęsy

Już na początek trzeba podkreślić, że zasadniczo to zakładanie rzęs sztucznych wcale nie jest taką prostą sprawą, jakby to się mogło wydawać. Niestety to wymaga przede wszystkim dość dużej precyzji i staranności a także dokładności.

Źle nałożony klej, nieodpowiednia długość rzęs itp. – to wszystko może naprawdę mocno podrażnić rzęsy i oko. Trzeba zaznaczyć, że w umieszczaniu rzęs jak najbardziej biorą udział także różnego rodzaju sztuczne substancje, takie jak chociażby kleje, na które można mieć uczulenie. Kosmetyczka zaś na pewno odpowiednio wcześnie sprawdzi, czy nie dochodzi u nas do jakiegokolwiek rodzaju reakcji alergicznej.

Ładnie dobrane rzęsy do twarzy

Drugą kwestią jest to, że rzęsy muszą naprawdę być dobrze dobrane zarówno do koloru cery, włosów czy brwi, lecz również do konturów oka oraz ogólnych rysów twarzy.

Nawet osoba z mocno zarysowanymi brwiami, ciemnymi włosami itp. może się kiepsko prezentować w długich, ciemnych rzęsach, jeśli np. ma drobne oczy i małą twarz.

Kosmetyczna zaś będzie umiała odpowiednio dobrać rzęsy do danej osoby.

Wysokiej jakości rzęsy

Następnie przechodzimy już do kwestii jakości. Niestety trzeba wprost powiedzieć, że zwykłe preparaty ze sklepu za kilka złotych niespecjalnie mogą dać tutaj jakiekolwiek dobre efekty.

Jeśli naprawdę chcemy przez cały miesiąc cieszyć się absolutnie pięknymi rzęsami, to konieczne będzie zainwestowanie w profesjonalny zabieg u kosmetyczki.

Rady odnośnie odpowiedniej pielęgnacji

Na koniec warto jeszcze dodać, że kosmetyczka poradzi nam także, jak dbać o takie sztuczne rzęsy. To wcale nie jest bowiem taka prosta sprawa – trzeba dostosować kosmetyki i makijaż do nich.

Co więcej, konieczne jest także odpowiednie zainteresowanie się tym, jak pielęgnować takie sztuczne rzęsy przez pierwsze 48 godzin po ich nałożeniu. Ten czas bowiem jest najbardziej newralgiczny dla rzęs.

Sztuczne rzęsy kupisz na Kosmetykizameryki.pl.