Skip to content Skip to footer

Podgrzewacz do potraw – indukcyjny, elektryczny czy na paliwo?

Większość pracowników kuchni gastronomicznych na co dzień ma do czynienia ze specjalistycznymi podgrzewaczami do potraw – to urządzenia pozwalające na utrzymanie stałej temperatury różnych dań. Występują w wielu wariantach różniących się od siebie przede wszystkim typem podgrzewania. Jaki podgrzewacz do potraw będzie więc najlepszy?

Podgrzewacze elektryczne – zalety i wady

Ich główną zaletą jest szerokie pole zastosowań. Z powodzeniem mogą być użytkowane zarówno w zamkniętych pomieszczeniach, jak i całkowicie na zewnątrz – np. w restauracyjnych ogródkach lub plenerowych knajpkach. Są w stu procentach bezpieczne, ponieważ w żadnym wypadku nie doprowadzą do rozprzestrzenienia się ognia czy większego pożaru.

Podgrzewacze elektryczne mają wiele atrakcyjnych funkcji, ale niestety w większości przypadków występują w niewielkich rozmiarach. Należą też raczej do tych droższych sprzętów gastronomicznych. Nie są więc najbardziej ekonomiczną opcją.

Podgrzewacze indukcyjne

Czyli wyrób współczesnej technologii gastronomicznej. Niesamowicie nowoczesne łączą w sobie niewielkie koszty użytkowania oraz wysoką ekonomiczność i wydajność. Zapobiegają ewentualnym stratom ciepła, dzięki czemu koniec końców ich praca kosztuje mniej niż działanie podgrzewaczy elektrycznych. Ponadto nie nagrzewają się w całości, dlatego nie są w stanie doprowadzić do poparzeń.

W tym przypadku minusem również staje się cena, ale też i niewielka ilość opcji do wyboru. Indukcyjne podgrzewacze do potraw wciąż nie są w naszym kraju zbyt popularne, dlatego na polskim rynku po prostu ich brakuje i nieraz, aby je zdobyć, trzeba zamawiać je z zagranicy.

Podgrzewacze na płynne paliwo

To właśnie one wciąż królują na rynku i są pierwszym wyborem osób, które pragną zainwestować w porządny, uniwersalny i wielofunkcyjny podgrzewacz do potraw. Urządzenia o tym typie podgrzewania są higieniczne, bezpieczne, użyteczne i stosunkowo tanie. Występują w wielu różnych wariantach, dzięki czemu bez trudu można dostosować je do potrzeb konkretnej kuchni.

Podgrzewacze na płynne paliwo nie są jednak wyzbyte z wad. Niestety, ale można ich używać wyłącznie z zamkniętych pomieszczeniach. Wykorzystane na zewnątrz stają się zagrożeniem dla zdrowia i życia.

Podgrzewacze do potraw dostępne są w ofercie sklepuGastrosilesia.pl.