Skip to content Skip to footer

Spadochronowe szkolenia

Każdy z nas ma lub chce mieć jakieś hobby, czasami nawet bardzo ekstremalne hobby. Ludzie najczęściej poszukują zajęcia, które wyzwala w nich jak najwięcej adrenaliny i starają się udoskonalać swoje umiejętności. Sporty ekstremalne to najbardziej niebezpieczne hobby. Wśród nich znajdują się również skoki AFF.

NAJPIERW SZKOLENIE

By spadać z nieba i szybować poprzez chmury, najpierw trzeba odbyć odpowiednie szkolenie. Dopiero pełny pakiet szkolenia AFF da nam książeczkę skoczka, z wpisem o zakończonym kursie. AFF to nauka szybkiego spadania, dokładnie jest to metoda, która w bardzo szybkim czasie, pozwala na przygotowanie skoczka spadochronowego do samodzielnych skoków. Odpowiednie szkolenia AFF dają gwarancję, że skoczek spadochronowy będzie mógł bezpiecznie odbywać skoki ze spadochronem.

JAKIE SĄ ETAPY SZKOLENIA?

Szkolenia AFF składają się z części teoretycznej i praktycznej. Część teoretyczna to:
– kompleksowe, teoretyczne objaśnienia sposobu skoków, rodzai skoków, techniki skoków,
Część praktyczna to:
– skoki spadochronowe z wysokości 4000 metrów, na ogół jest to 7 skoków z dwoma instruktorami oraz 5 skoków z jednym instruktorem,
– filmowanie skoków,
– omawianie skoków.
Podczas szkoleń AFF kursant ma do dyspozycji kombinezon i gogle.

PODNOSZENIE ADRENALINY

Skoki spadochronowe, rozpoczęte odpowiednimi szkoleniami AFF, dają ogromne możliwości podniesienia adrenaliny. Skaczemy z ogromnej wysokości, czasami skok swój filmujemy, przez długi czas powoli opadamy, spadamy a potem lecimy podczepieni do spadochronu.
W sporcie tym ważne są dawki adrenaliny, przyjemność i wspaniale widoki.

RÓŻNE PAKIETY SZKOLENIA AFF

Wykwalifikowani i doświadczeni instruktorzy, którzy pragną swoją wiedzę i swoje możliwości przekazać kursantom. Mają dla nich propozycje różnych typów szkoleń AFF.
Proponują im więc specjalne pakiety, różnice głównie polegają na ilości skoków, lub ilości obecnych instruktorów podczas skoków. Różnice są również znaczne w cenie kolejnych szkoleń. Czas trwania takich szkoleń to około 4 dni lub czasami tylko 8 godzin.

CO PO SZKOLENIU?

Po szkoleniu, kursanci mogą oddawać skoki, zapisują się więc do różnego rodzaju aeroklubów, wykupują sobie samodzielne skoki i skaczą.