Skip to content Skip to footer

Spacer z psem – nieodzowne akcesoria

Chodzenie czy też bieganie ze swoim pupilem to jedna z ulubionych aktywności posiadaczy psów. Kiedy zapadła decyzja o adopcji lub kupnie psa, należy zastanowić się, w co wyposażyć zwierzaka, by był bezpieczny na spacerze oraz by ta aktywność była dla obu stron komfortowa.

Dobra smycz i ochrona przed pasożytami

Smycz, która rozciąga się na odpowiednią odległość, a jednocześnie daje możliwość sprawnego przyprowadzenia psa do nogi to podstawowe wyposażenie, jakie trzeba mieć, nim wybierzemy się na pierwszy spacer. Najlepiej postawić na dobrą jakość, dzięki temu zarówno obroża będzie wygodna, jak i sama smycz trwała? Czy spuszczać psa ze smyczy? Jeżeli udajemy się z nim do miejsca, gdzie jest to dozwolone, oczywiście można to zrobić, jednakże zwierzę powinno zawsze mieć identyfikator dla psa.

Kolejna sprawa to krople przeciw pchłom i kleszczom. To najwygodniejsza forma zabezpieczenia pupila. Wystarczy jedynie kilka kropli wypuścić na kark psa, by był on zabezpieczony przez najbliższe tygodnie. Ta forma bardziej komfortowa niż obroża przeciwpchelna.

Znaczenie identyfikatora dla psa

Identyfikator lub adresówka to niewielka zawieszka, na której lub wewnątrz której umieszcza się dane teleadresowe posiadacza psa, a także często imię pupila. To skuteczna forma zabezpieczenia zwierzęcia przed zaginięciem na zawsze. Identyfikator pozwala osobie, która go znajdzie skontaktować się z właścicielem i generalnie zwrócić uwagę na błąkającego się pieska.

Jaki produkt jest lepszy: identyfikator dla psa z napisanymi danymi na zewnątrz czy też informacją w środku małej skrytki? Jeżeli tylko napis jest trwały, na przykład wygrawerowany, zdecydowanie lepiej jest umieścić go w widocznym miejscu, ponieważ dzięki temu znalazca może poznać imię psa i go przywołać oraz złapać.

Z czego powinna być wykonana adresówka?

Najlepsze tworzywo identyfikatora dla psa to metal, zabezpieczony antykorozyjnie z wygrawerowanymi napisami. Tańsze adresówki są wykonane z plastiku, jednakże szybciej się niszczą więc zdecydowanie warto postawić na coś trwałego.

Na rynku mamy także adresówki, gdzie informację o psie umieszcza się wewnątrz, na przykład napisane na kartce. Trzeba jednak pamiętać, że jeżeli ktoś nie złapie psa, nie będzie w stanie odczytać danych.

Identyfikatory dla psa dostępne są w ofercie Grawernia.pl