Skip to content Skip to footer

Skuteczne formy marketingu internetowego

Marketing w sieci internetowej jest nadal względnie świeżą branżą na rynku polskiej reklamy. Mimo młodego wieku, zdołał bez większych problemów pobić popularnością i efektywnością rozwiązania stosowane przez największe stacje telewizyjne i dowolne inne media. Tak olbrzymie, jak i malutkie marki śmiało sobie na nim poczynają, więc warto sprawdzić, jak najlepiej sobie taki marketing internetowy zorganizować.

Ofarty reklamowe

Pierwszą opcją jest skorzystanie z ofert reklamowych, którymi dysponują dwie największe marki internetowe, skupiające największą ilość użytkowników – mowa tu oczywiście o Facebooku oraz Google. Obie są równie skuteczne, bo obie oferują reklamy spersonalizowane – taki marketing internetowy polega na dostarczaniu reklamy tam, gdzie wydaje się najbardziej potrzebna. Niewielki koszt, stosunkowo wysoka skuteczność – zdecydowanie warto jest zaryzykować i, choćby na próbę, wykupić tego typu reklamę.

Druga opcja obejmuje trzy duże marki, które są filarami dwóch wspomnianych wcześniej gigantów. Instagram, YouTube, Snapchat – te trzy platformy to swoista ostoja influencerów, których osoby są absolutnie nową jakością, jeśli chodzi o marketing w internecie. Stoją za nimi całe rzesze oddanych i lojalnych fanów, którzy skorzystają bez cienia sprzeciwu z usługi, którą reklamuje ich idol. Z tego względu zawód influencera, choć bardzo młody, jest już piekielnie opłacalny i jednocześnie bardzo drogi dla reklamodawców. Zdecydowanie jest to jednak inwestycja warta wydania każdych pieniędzy, bo jest po prostu efektywna.

Więź z klientem

Trzecia opcja jest z kolei dla tych marek, którym bardziej zależy na utrzymaniu więzi z klientem. Marketing w internecie może przybierać dosyć nieoczywiste formy i e-mail marketing to bezsprzecznie jedna z nich. Klienci muszą wyrazić zgodę na otrzymywanie informacji handlowych, najczęściej poprzez prosty zapis do newslettera. Po tym można ich bombardować promocjami i innymi rzeczami zachęcającymi do zakupu, co tylko umocni ich więź z marką.

Marketing w sieci jest fascynujący, bo ciągle i nieprzerwanie ewoluuje. Wiąże się to nie tylko z rosnącymi cenami usług twórców pracujących w tej branży, lecz także w nowych, zupełnie niebanalnych sposobach na zaprezentowanie swojego produktu w sposób bardzo zachęcający dla widza. Widza i najprawdopodobniej też przyszłego klienta.