Skip to content Skip to footer

Skóra pod oczami potrzebuje troski!

O skórę całej twarzy trzeba mocno dbać, jeśli chce się zachować ją w dobrej kondycji, jednak skóra pod oczami wymaga specjalnej troski. Jest to spowodowane jej specyficzną budową – jest bardzo cienka i posiada niewiele gruczołów łojowych.

Co szkodzi skórze pod oczami?

Największym zagrożeniem jest wysuszanie. Za naturalne nawilżenie skóry odpowiadają gruczoły łojowe, których pod oczami jest niewiele. Skórze w tym miejscu nie pomaga fakt, że jest bardzo cienka – przypomina pergamin i kiedy jest wysuszona, może tak jak o zaginać się i marszczyć, co łatwo zauważyć. Skóry w tym miejscu nie powinno się też pocierać i rozciągać. Należy zatem uważać podczas wykonywania makijażu – jeśli trzeba trzeć oczy wacikiem, jest to znak, że niezbędna jest zmiana środka do demakijażu na taki, który po przyłożeniu wacika do oka rozpuści makijaż bez tarcia. Należy nawet unikać pocierania oczu, gdyż to także może rozciągać skórę. Niekorzystnie działa na nią także wciskanie twarzy w poduszkę podczas snu.

Najwięcej szkody można jednak wyrządzić skórze pod oczami jeśli wysusza się ją, na przykład używając do mycia twarzy wysuszających środków, jak mydło, a także nie nawilża się jej. Są do tego potrzebne specjalne preparaty.

Niezbędne kremy pod oczy

Jeśli chce się zachować skórę pod oczami w dobrej kondycji i przez dłuższy czas nie dostrzegać na niej zmarszczek, nie wystarczy smarować jej tym samym kremem, co resztę twarzy. Może to zresztą wywoływać podrażnienia, na przykład przez obecność substancji zapachowych – większość kremów do twarzy ma na opakowaniu zastrzeżenie, by nakładać je, omijając okolice oczu. Trzeba więc wybierać typowe kremy do twarzy, które zwykle pakowane są w charakterystyczne, niewielkie opakowania. Są to słoiczki lub, jeszcze częściej, wąskie tubki, które posiadają specjalny aplikator, ułatwiający nakładanie produktu precyzyjnie pod oczami.

Oczywiście nie wszystkie takie kremy są tak samo dobre. Ważne jest więc, by postawić na dobry produkt i jeśli tylko można sobie na to pozwolić, nie warto żałować na to pieniędzy. Dobre kremy pod oczy gwarantują silne nawilżenie i ochronę wrażliwej skóry, a nierzadko także redukują brzydkie cienie i opuchnięcia, przez co można zadbać o skórę zarówno doraźnie, jak i długofalowo.

Kremy pod oczy kupisz na kosmetykizameryki.pl