Skip to content Skip to footer

Sandomierz – mała perła na mapie Polski

Podróżowanie po Polsce nie musi być nudne, jeśli wiemy, gdzie znajdziemy ciekawe miejsca. Wbrew pozorom jest ich naprawdę sporo i potrafią one zadziwiać najbardziej wybrednych turystów. Szczególne wrażenie robią niewielkie miejscowości, które nie są tak masowo odwiedzane, jak Warszawa czy Kraków. Zaznamy w nich sporo odpoczynku i komfortu.

Urokliwa perełka dzisiejszego województwa świętokrzyskiego

Wśród wielu miasteczek i miast, rozsianych po terytorium naszego kraju, Sandomierz jest miejscem wyjątkowym, zasługującym na wyróżnienie. Nie tylko ze względu na fakt, iż jest on miejscem akcji popularnego polskiego serialu, ale przede wszystkim ze względu na ogromną ilość zabytków i atrakcji. Miasto królewskie, jakim niegdyś był Sandomierz, przyciąga coraz większą liczbę chętnych do zwiedzenia wyjątkowych budynków tego zabytkowego miasta.

Te miejsca trzeba na pewno odwiedzić!

To, co wyróżnia Sandomierz na tle innych miejscowości, to przede wszystkim urokliwy rynek, który mimo niewielkiego obszaru całego miasta, jest ruchliwym miejscem. Przechadzając się kamiennymi ulicami wokół staromiejskich budynków dostrzeżemy pełną masę atrakcji dla turystów. Dla spragnionych wrażeń poleca się podziwianie zabytkowych budynków w centrum miasta – dawnej synagogi czy Kamienicy Oleśnickich. Wielkim przeżyciem jest zwiedzenie korytarzy sandomierskich podziemi, korzystając z Podziemnej Trasy Turystycznej po niegdysiejszych magazynach kupieckich. Żadna wycieczka nie może obyć się także bez długiego spaceru nad Wisłą, który jest szczególnie przyjemny podczas zachodu słońca.

Po zwiedzaniu czas na dłuższy przystanek. Jaka jest najlepsza restauracja w Sandomierzu?

Każdy, kto odwiedzi sandomierską starówkę przekona się, że jest tam naprawdę wiele ciekawych i wyjątkowych restauracji, zachęcających klientów do odwiedzenia ich progów. Nie chcemy wyrokować, jaka jest najlepsza restauracja w Sandomierzu, jednakże na pierwszy plan wychodzą te najbardziej popularne, które cieszą się dobrą opinią i poważaniem stałych gości. Na ulicy Opatowskiej, w górnej części starego miasta, znajdziemy Restaurację Widnokrąg, chwaloną przez turystów za wygląd wewnętrzny budynku, aranżację pomieszczeń i przede wszystkim pyszną kuchnię. Równie wykwintna, co elegancka jest restauracja Bistro Podwale. Dla fanów tradycyjnych dań wyjątkowym rozwiązaniem będzie udanie się do Restauracji Sarmackiej, w której skosztujemy tradycyjnych polskich potraw.