Skip to content Skip to footer

Remarketing a opcje Google Analytics

Remarketing to działania, których celem jest skłonienie użytkowników interesujących się już wcześniej daną stroną, by jeszcze raz odwiedzili witrynę. Odbywa się to poprzez wyświetlanie im właściwych reklam. Odpowiednie dostosowanie takiego przekazu jest jednak trudnym zadaniem. Z pomocą przychodzą tu opcje Google Analytics, a zwłaszcza uruchomione dość niedawno Google Signals.

Na czym polega działanie Google Signals?

Nowa opcja w GA, która działa od niespełna roku, stworzona jest w celu lepszej personalizacji reklam. Jej wyróżnikiem jest możliwość zbierania danych o użytkownikach z różnych sprzętów, co jest szczególnie istotne w czasach, gdy niemal każdy internauta przegląda sieć na przynajmniej dwóch typach urządzeń (najczęściej komputer i smartfon). Google Singals potrafi sprawdzać, jak wygląda ruch na stronie, dostarczać informacji o odwiedzających witrynę i ich zachowaniach związanych z dokonywaniem zakupów w sieci, a także udostępniać dane demograficzne. Statystyki te są niezwykle cenne i dają szansę prowadzenia bardziej precyzyjnych i przede wszystkim skuteczniejszych działań remarketingowych.

Opcje Google Analytics – po co?

Z całą pewnością warto wypróbować Google Signals – nowa opcja w GA lepiej dopasowuje reklamy Google Ads do poszczególnych osób, tworząc listy remarketingowe. Dzięki tego typu usłudze można zachęcać do powtórnego odwiedzenia witryny kogoś, kto np. był już w danym sklepie online i miał w planach dokonanie zakupu, ale z jakiegoś powodu przerwał transakcję. Gdy osoba taka ujrzy wyświetloną reklamę upragnionego produktu, może ponownie zainteresować się nim i ostatecznie jeszcze raz wejść na stronę www. Google Signals, śledząc użytkowników na różnych urządzeniach, pozwala poprawiać wyniki sprzedażowe i ogólne obroty danej firmy. Nowa opcja w GA to także szansa na zwiększanie zasięgów i ruchu na stronie www oraz budowanie świadomości marki i jej rozpoznawalności wśród potencjalnych konsumentów.

Google Signals – dodatkowe informacje

Tego rodzaju opcje google analytics umożliwiają szybsze i precyzyjniejsze docieranie do wybranych użytkowników, korzystających zarówno z telefonów komórkowych, jak i tabletów czy laptopów. Google Singals jest nową opcją w GA, a jej działanie możliwe jest dopiero po dokonaniu aktywacji. Warto także mieć świadomość tego, że narzędzie to zbiera informacje o użytkownikach sieci, jednak dotyczy to jedynie tej części z nich, która nie tylko jest zalogowana na swym koncie Google, ale także potwierdzi wyrażenie zgody na personalizowanie reklam.