Skip to content Skip to footer

Pudełka KLT – praktyczne transportowanie i magazynowanie produktów

Transakcje handlowe obejmują swoim zasięgiem już cały świat. W poszukiwaniu najkorzystniejszych rozwiązań klienci skłonni są sprowadzać produkty nawet z najodleglejszych zakątków kuli ziemskiej. Szczególne znaczenie zyskują więc odpowiednie sposoby magazynowania i transportu towarów.

Dlaczego pudełko KLT to dobre rozwiązanie?

Umowy handlowe pomiędzy państwami zapewniają możliwość swobodnego kupowania i sprzedania różnego rodzaju dóbr. W praktyce wiąże się to z rozwiązywaniem wielu problemów natury logistycznej. Towar przemierzający wiele tysięcy kilometrów można łatwo uszkodzić. Może się to stać podczas transportu, przeładunku lub na skutek nieodpowiedniego przechowywania produktów w magazynach.

Przykładem może być sprowadzanie części do samochodów z Azji do Europy. W tym przypadku należy zastanowić się jaka droga transportu będzie najkorzystniejsza pod względem czasowym i ekonomicznym. Bez względu na to, czy wybierzemy transport lotniczy, morski czy lądowy, luźne części trzeba do czegoś zapakować. Najlepiej sprawdzają się tutaj klt boxy.

Czym są pojemniki KLT?

Pudełka KLT to nic innego jak specjalne, uniwersalne pojemniki do transportowania różnego rodzaju towarów. Bardzo często wykorzystuje się je do przewożenia drobnych i luźnych produktów takich, jak wspomniane już części samochodowe.

Wymiary pojemników KLT określone są odpowiednimi normami. W żaden sposób nie utrudnia to jednak korzystania z nich. Na rynku dostępnych jest wiele wariantów pudełek o różnych wielkościach dna i wysokościach. Gwarantuje to, że do każdego typu produktu znajdzie się odpowiednie pudełko KLT.

W jaki sposób można zdobyć pudełka KLT?

Jedną z firm zapewniających pudełka KLT jest Schoeller Allibert. W celu skorzystania z jej usług można skontaktować się z jednym z biur lub jednostek produkcyjnych zlokalizowanych w różnych państwach na całym świecie.

Schoeller Allibert posiada ponad 50 lat doświadczenia w projektowaniu i produkcji opakowań zwrotnych z tworzyw sztucznych. Firma oferuje nie tylko typowe pojemniki o standardowych wymiarach, ale również umożliwia stworzenie pudełek KLT odpowiadających nietypowym wymaganiom klientów. Warto zainwestować w sprawdzone i wysokiej jakości pojemniki. Tylko one gwarantują, że transportowany po całym świecie towar dotrze w nienaruszonym stanie do końcowego odbiorcy.