Skip to content Skip to footer

Prywatność mieszkania w bloku

W obecnych czasach powstaje coraz więcej bloków mieszkalnych, które są budowane za pomocą różnej jakości materiałów. Czasem zdarza się tak, że grubość ścian pozostawia wiele do życzenia i słychać wszystkie rozmowy sąsiadów. W takich przypadkach, pomocne staje się wyciszenie ścian.

Popularne mieszkania w blokach

W każdym dużym mieście nowe bloki mieszkalne wyrastają dosłownie jak grzyby po deszczu. Powstaje coraz więcej firm zajmujących się deweloperką mieszkaniową. Dzieje się tak przede wszystkim z tego względu, iż jest to niezwykle opłacalny biznes.

Niestety, ma to swoje wady. Firmy próbują upchać jak najwięcej mieszkań na danej powierzchni, przez co bardzo często dochodzi do sytuacji, kiedy materiał wykonania jest słabej jakości. W takich przypadkach zdarza się, że ściany są dość cienkie i słychać wszystkie rozmowy sąsiadów. Jak temu zaradzić?

Popularne wyciszenia ścian

Aby spróbować temu zapobiec, można wykorzystać materiały dostępnie powszechnie na rynku. Różnego rodzaju Wyciszenie ścian może znacznie zredukować głosy docierające do wnętrza pomieszczeń. W ten sposób, będzie możliwe poczucie pewnej prywatności oraz spokoju.

Wyciszenia ścienne są wykonywane najczęściej z metalowych stelaży otulonych materiałem izolacyjnym. Podstawą może być płyta kartonowo-gipsowa lub ołowiana. Następnie, wypełnienie stanowi pianka poliuretanowa lub wełna mineralna. Tak wykonane płyty są klejone na ściany, co sprawia, że tłumią dźwięki pochodzące z zewnątrz.

Podsumowując, wyciszenie ściany może być bardzo przydatne w mieszkaniach w bloku, kiedy doskwiera problem słyszanych dźwięków dochodzących z klatki schodowej lub od sąsiadów. Mogą być to bardzo niekomfortowe sytuacje, które w dłuższej perspektywie czasu staną się bardzo uprzykrzające. Z tego powodu, warto inwestować w wyciszenie, które skutecznie może rozwiązać ten problem. Istnieje wiele gotowych rozwiązań, które wystarczy przykleić do ściany. W ten sposób, można w końcu poczuć upragnioną prywatność w mieszkaniu oraz w pełni się zrelaksować.