Skip to content Skip to footer

Program Symfonia Finanse i Księgowość

Finanse i księgowość to bardzo ważny aspekt działania każdego przedsiębiorstwa, niezbędny do jego sprawnego funkcjonowania. Proces ten, poprzez okresowe tworzenie sprawozdań, pozwala odpowiednio zidentyfikować sytuację finansową, od której między innymi zależne jest ustalenie skutecznej strategii. Nie mniej istotne jest dbanie o terminowe regulowanie wszelakich należności.

Błędy potrafią być kosztowne

Nieuporządkowana księgowość i pomyłki popełniane na tym polu mogą nas słono kosztować. Wystarczy wspomnieć zaostrzenie sankcji za błędy przy rozliczaniu podatku VAT, wprowadzone z początkiem bieżącego roku. Dlatego tak ważne jest świadome i profesjonalne podejście do tematu – czy to poprzez zatrudnienie odpowiednio wykwalifikowanych pracowników czy też, w przypadku mniejszych przedsiębiorstw, zlecenie prowadzenia księgowości firmie zewnętrznej. Na szczęście nowoczesna technologia i komputeryzacja coraz to kolejnych gałęzi działalności gospodarczej wychodzi tym problemom naprzeciw.

Program Symfonia dla księgowości

Automatyzacja niektórych procesów znacznie zmniejsza ryzyko pomyłki, której przyczyną często jest błąd ludzki. Program księgowy Smymfonia znacznie ułatwia prowadzenie ksiąg rachunkowych, ewidencję VAT, ewidencję danych podatkowych czy rozrachunki. Uproszczenie tych procesów jest zjawiskiem wysoce pożądanym. Bieżące tworzenie raportów umożliwia uzyskanie pełnego obrazu bieżącego stanu finansowego naszego przedsiębiorstwa. Istotną kwestią jest możliwość pobrania 60-dniowej wersji testowej, wprost ze strony producenta. Zgodnie z deklaracją producenta systemu Symfonia, program realizuje wszystkie zasadnicze operacje związane z księgowością.

Sprawdzony system

Program księgowy Smymfonia to część systemu, w którego skład wchodzą także Kadry i Płace, Handel, Mała Księgowość, Produkcja, e-Deklaracje, Środki Trwałe, Faktura, e-Dokumenty i Analizy Finansowe. Co istotne – symfonia program sprawdzony w biznesie i od lat obecny na polskim rynku, dzięki swojej popularności, gwarantuje bezproblemowe znalezienie pracowników zaznajomionych z jego obsługą – wielu z nich styka się z nim już na studiach.

Program symfonia znacząco podnosi komfort pracy i, dzięki zgodności z przepisami, zapewnia bezpieczeństwo prawne.