Skip to content Skip to footer

Kawa do niedużego biura

Filiżanka pysznej, aromatycznej kawy uprzyjemni każdy poranek w biurze i sprawi, że praca będzie o wiele efektywniejsza. W każdej firmie po ten napój sięgają chętnie nie tylko pracownicy, ale także klienci. Niestety, kawa z automatu nie daje takich wrażeń smakowych, jak ta parzona w ekspresie. Z tego względu każdy szef, nawet małej firmy, powinien wziąć pod uwagę inwestycję, jaką jest urządzenie do przyrządzania oraz kawa do biura.

Prosty w obsłudze ekspres kapsułkowy

Chociaż utarło się przekonanie, że kawa do biura czy domu z ekspresu kapsułkowego jest tą gorszego gatunku, wcale nie musi tak być. Dobre firmy, zamykają obecnie w wygodnych kapsułkach świeżo zmieloną, wysokiej jakości kawę, dzięki której w łatwy sposób można przygotować pyszny, automatyczny napój.

Największą zaletą ekspresu kapsułkowego jest niewysoka cena i polecany jest zwłaszcza do niedużego biura, w którym dziennie pitych jest co najmniej kilka kaw. Obsługa urządzenia jest intuicyjna, zaś sam napój jest przyrządzany dosłownie w kilka minut. Oprócz kawy czarnej czy też z mlekiem, można za pomocą tego ekspresu przygotować również inne rodzaje napojów, na przykład cappuccino czy kakao. Kupując ekspres kapsułkowy, nierzadko otrzymuje się również od producenta w gratisie zapas kawy do biura gratis.

Automatyczny ekspres ciśnieniowy

W małej firmie sprawdzi się również ekspres ciśnieniowy, którego automatyczne funkcje można wykorzystać do zmielenia kawy czy spienienia mleka. By obsłużyć ten sprzęt, nie ma konieczności, by znać sztukę parzenia kawy, ponieważ ekspres robi to niejako sam. Wystarczy tylko nasypać kawy w ziarnach i poczekać kilka chwil. W biurze sprawdzi się na przykład model z możliwością przygotowania dwóch filiżanek kawy na raz.

Automatyczny ekspres o podstawowych parametrach to wydatek od 500 zł. Dodatkowo u dystrybutora urządzeń można również wynegocjować dobre warunki zakupu kawy do biura. Poza kupnem, szefostwo firmy może zdecydować się również na dzierżawę ekspresu. Dzięki temu otrzyma ekspres na użytkowanie, w zamian za kupno kawy do biura określonej marki.

Czy taki wydatek się opłaca?

Ekspres do przyrządzani pysznego napoju oraz kawa do biura to nie tylko przyjemność dla pracowników, ale także inwestycja w wizerunek firmy. Klienci, którzy zostaną poczęstowani dobrą kawą, z pewnością będą mieli w swojej pamięci pozytywne skojarzenia z konkretną placówką.

Biorąc pod uwagę różnorodność ekspresów do kawy na rynku, nie musi być to duży wydatek. Można go dopasować do możliwości budżetu firmowego. Ekspres na kapsułki można kupić już za około 200 złotych. To mały koszt, zaś w zamian za niego można zrezygnować w firmie z automatu do kawy.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Yazamco