Skip to content Skip to footer

Profesjonalny alkomat. Warto go mieć

Większość kierowców doskonale wie, że po spożyciu alkoholu nie powinno się prowadzić pojazdu. Niestety poziom alkoholu we krwi maleje bardzo wolno i nawet kilka godzin po spożyciu może być jeszcze na tyle wysoki, że prowadzenie pojazdu w najlepszym przypadku może skończyć się zabraniem prawa jazdy i wysoką karą finansową. Po spowodowaniu wypadku pod wpływem alkoholu, konsekwencje będą jeszcze gorsze.

Gdzie zbadać trzeźwość?

Trzeźwość i to za darmo można zbadać na każdym komisariacie Policji. Oczywiście nie należy tam jechać samochodem. Dla własnej wygody warto jednak zainwestować w alkomat i badać trzeźwość zawsze wtedy, kiedy jest taka potrzeba. Nie należy jednak stawiać na tanie i popularne alkomaty. Każdy Alkomaty sklep ma w ofercie dużo lepsze, choć droższe.

Niestety wskazania popularnych i tanich alkomatów nierzadko są błędne. Istnieje więc ryzyko, że kierowca – w mylnym przekonaniu o swojej trzeźwości – wsiądzie za kierownicę pojazdu. Samopoczucie kierowcy często nie wskazuje bowiem na to, że poziom alkoholu w jego krwi jest wysoki. Warto mieć świadomość, że tylko poniżej 0,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu lub całkowita trzeźwość to stan, w którym można kierować pojazdem.

Zakup alkomatu to nie wszystko

Alkomaty sklep to dobre miejsce zakupu. Takie sklepy można znaleźć w Internecie. Zakup jest łatwy, przesyłka błyskawiczna, szybko więc można cieszyć się z posiadania profesjonalnego sprzętu. Każdy sklep z alkomatami oferuje jednak alkomaty nieskalibrowane. A kalibracja jest konieczna. Są sklepy z alkomatami, gdzie kalibracja jest dodatkową i płatną usługą, najczęściej jednak w celu kalibracji alkomatu, trzeba go odesłać do wybranej firmy, która specjalizuje się w wykonywaniu takich usług. Sklep z alkomatami w opisie swoich produktów często informuje, że kalibracja musi być wykonywana raz na kilka, kilkanaście miesięcy. I lepiej się tego terminu trzymać, z czasem bowiem – pod wpływem warunków przechowywania sprzętu, a przede wszystkim jego użytkowania – przestaje on wskazywać poziom alkoholu poprawnie.

Duży wydatek, ale wart poniesienia.

Zakup alkomatu jest bez wątpienia dużym wydatkiem. Żaden alkomat sklep nie sprzedaje profesjonalnych alkomatów za mniej niż kilkaset złotych. Oczywiście warto analizować różne oferty, niejeden alkomat sklep oferuje bowiem różne promocje i na zakupie alkomatu można trochę zaoszczędzić. Warto też pamiętać, że alkomaty sklep to nie jest jedyne miejsce, gdzie można kupić profesjonalny alkomat. Profesjonalne alkomaty można kupić w marketach oferujących sprzęt AGD i RTV, w tych miejscach jednak wybór alkomatów jest dużo mniejszy.