Skip to content Skip to footer

Jak wybrać dobrą pościel dla dziecka?

Chcąc zapewnić dziecku komfortowy sen, warto zadbać nie tylko o dobrej klasy materac czy wyciszającą wieczorną rutynę, ale też o takie detale jak miękka, przyjemna w kontakcie ze skórą pościel. Często to właśnie źle dobrany materiał powoduje niepotrzebne wybudzenia. Czym się kierować przy zakupie tekstyliów dla dzieci?

Sen a prawidłowy rozwój dziecka

Energiczny maluch jak mało kto potrzebuje odpoczynku. Sen to czas na odzyskanie sił, ale nie tylko. Kiedy dziecko śpi, w mózgu powstają nowe połączenia neuronowe – wszystkie informacje zdobyte w ciągu dnia są przetwarzane i porządkowane. Zdrowy sen sprawia, że rano dziecko jest w lepszym humorze, bardziej skoncentrowane i gotowe do dalszego odkrywania świata.Nocny odpoczynek jest też niezwykle ważny dla zdrowia. To właśnie wtedy najintensywniej produkowany jest hormon odpowiedzialny za wzrost. Regeneracja i regulacja wszystkich układów mają wpływ na odporność i ogólną kondycję. Brak snu lub częste wybudzenia szybko odbijają się na stanie zdrowia malucha.

Jaka pościel dla dzieci będzie najlepsza?

Pościel ma duży wpływ na komfort dziecka w trakcie snu, dlatego na wybór odpowiedniej warto poświęcić trochę czasu. Przede wszystkim wszystkie tkaniny, z którymi mają kontakt najmłodsi powinny być naturalne i antyalergiczne. Sztuczne materiały są niezdrowe dla skóry i nie przepuszczają powietrza, przez co powodują przegrzewanie się, a w efekcie przebudzenia.Bardzo ważne jest również, by pościel dla dzieci była miękka w dotyku. Drażniąca faktura będzie nieprzyjemna dla skóry, może powodować problemy z zasypianiem.

Gdzie kupić dobrej jakości pościel dla dziecka?

Pościel dla dzieci oferuje wiele sklepów, od małych butików, przez sieciówki, po duże sklepy z akcesoriami do domów i mieszkań. Ciekawy asortyment można odnaleźć również w sieci – to ogromny wybór pościeli dedykowanej najmłodszym: w radosnych kolorach, z oryginalnymi nadrukami, z motywem bajkowych postaci.Kupując pościel dla dziecka, najlepiej zaufać renomowanej marce, która uważnie dobiera materiały i dba o staranne wykończenie. Dobrej klasy pościel to też ładne, oryginalne, dopasowane do gustu dziecka wzornictwo. Przyjemna dla oka pościel z pewnością ułatwi zasypianie.

Pościel dla dzieci znajdziesz w ofercie Vege Home.