Skip to content Skip to footer

Pozycjonowanie stron – o czym należy pamiętać?

Samodzielne pozycjonowanie stron wcale nie jest tak trudnym zadaniem, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja właśnie dla tych osób, które chcą spróbować swoich sił w SEO.

Pozycjonowanie – dobre praktyki

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, aby skupić się na użytkownikach. W dużej mierze to właśnie oni mają być głównymi odbiorcami treści, które znajdować będą się na naszych witrynach. Jeżeli nasza strona będzie przyjazna, to wówczas będzie można ją dostosować do robotów Google, dzięki czemu znacząco poprawią się pozycje.

Kluczem do sukcesu w pozycjonowaniu jest tak naprawdę tworzenie wysokiej jakości treści. Wyszukiwarki internetowe jak powszechnie wiadomo nie za bardzo przepadają za duplikatami treści, które mogą nawet znacząco obniżać pozycje. Jeżeli nie czujemy się na siłach, aby samodzielnie przygotować porządne treści, to warto skorzystać z pomocy doświadczonego copywritera.

Cenne wskazówki przy pozycjonowaniu

Jeżeli na naszej stronie znajduje się bardzo dużo obrazków, to warto nadać im nazwy powiązane ze słowami kluczowymi. Niestety wyszukiwarki internetowe nie widzą elementów graficznych, dlatego też tym bardziej należy zadbać o atrybut „alt”.

Nie można zapominać również o porządnej hierarchii tytułów i śródtytułów. W tym celu należy skorzystać z pomocy znaczników H1-H6. Dzięki nagłówkom roboty Google zdecydowanie lepiej rozumieją budową naszej strony, a poszczególnym użytkownikom łatwiej jest znaleźć interesujące ich treści.

Pozycjonowanie od a do z

Na samym początku warto poważnie zastanowić się nad stworzeniem mapy strony. To właśnie ona zawierać będzie podział naszej witryny na poszczególne sekcje i ich hierarchię.

Współczesne pozycjonowanie stron coraz częściej wiążę się również z odpowiednim zabezpieczeniem pozycjonowanych witryn. Jeżeli nasza strona stanowić będzie zagrożenie dla pozostałych użytkowników, to niestety algorytmy Google mogą obniżyć jej pozycje albo całkowicie ją wyindeksować. Aby uniknąć nieprzyjemnego wpisu „Ta witryna mogła paść ofiarą ataku hakerów” należy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu strony. Dobrym pomysłem jest także wdrożenie szyfrowanej wersji protokołu https.