Skip to content Skip to footer

Kompleksowe wyposażenie cukierni od a do z

Wyposażenie cukierni wcale nie jest prostym zadaniem zwłaszcza, jak nie ma się zielonego pojęcia w branży gastronomicznej. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja właśnie dla tych osób, które w najbliższym czasie planują uruchomić swoją własną cukiernię, ale niestety nie mają zielonego pojęcia jak za to się zabrać.

O czym należy pamiętać?

Jak powszechnie wiadomo wszystkie słodkości oferowane w profesjonalnych cukierniach muszą być przechowywane w odpowiednich warunkach. Warto postawić na sprzęt, który zapewni nie tylko odpowiednią temperaturę, ale również pozwoli wyeksponować smakołyki. W zadaniu tym mogą pomóc oczywiście niezastąpione urządzenia chłodnicze.

W każdej cukierni oferuje się torty, desery i lody. Aby je wyeksponować warto sięgnąć po specjalne witryny ekspozycyjne. Są one dostępne w wielu różnych rozmiarach, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Szczególną uwagę należy zwrócić nie tylko na wysokość, szerokość i liczbę dostępnych półek, ale również na nadstawki chłodnicze.

Jakie wyposażenie cukierni rzemieślniczej?

W Polsce bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się lokale, które specjalizują się głównie w cukiernictwie rzemieślniczym. Lokale tego typu charakteryzują się przede wszystkim tym, że wszystkie desery i ciasta wyrabiane są bezpośrednio na zapleczu. Aby uruchomić taką cukiernię niezbędny jest oczywiście odpowiednie wyposażenie cukierni. Mowa tutaj między innymi o piecach cukierniczych albo piecach piekarsko-cukierniczych.

Każda profesjonalna cukiernia musi być również przystosowana do ciężkiej pracy. Przydać mogą się wysokiej jakości meble ze stali nierdzewnej, które są dopuszczone do kontaktu z żywnością i które łatwo utrzymać w idealnej czystości.

Jakie akcesoria cukiernicze?

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, ale dla wielu osób najtrudniejszym zadaniem jest wybranie odpowiednich akcesoriów cukierniczych. Oferta na rynku jest naprawdę bardzo duża, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z poszczególnymi produktami.

W pierwszej kolejności warto postawić na maszynkę do bitej śmietany, wybieraki do ciasta i specjalne worki do wyciskania. Przydać mogą się również formy i foremki, ostre noże i pierścienie cukiernicze. Nie można zapominać również o solidnych naczyniach kuchennych.

Wyposażenie cukierni dostępne są w ofercie sklepuGastroprodukt.pl