Skip to content Skip to footer

Potrzeba usługi wulkanizacyjnej

W obecnych czasach zapotrzebowanie na usługi wulkanizacji opon rośnie. Rynek samochodowy cały czas się poszerza i w rodzinach zaczyna być po kilka samochodów. To cieszy mechaników i innych fachowców od samochodów, bo jest po prostu więcej pracy. Znalezienie osoby solidnej, której się zaufa i powierzy swój samochód bez zawahania to ogromne szczęście i ulga.

Wymiana opon

Wulkanizacja opon to nie tylko naprawa ogumienia czy felg. W okresie wiosennym i jesiennym mnóstwo klientów przyjeżdża zmienić opony w zależności od nadchodzącej pory roku. Każdy ma świadomość, że bezpieczeństwo jest najważniejsze, przynajmniej tak powinno być. Cały czas zdarzają się kierowcy, którzy na letnich oponach potrafią jeździć cały rok.

Ryzykują niestety nie tylko swoim życiem, ale też niewinnych uczestników ruchu. Podczas zimy na drogach często jest bardzo ślisko i są oblodzenia. Pada również śnieg i opony letnie się mielą zamiast jechać. Dopiero w takich przypadkach kierowcy najczęściej idą po rozum do głowy i decydują się na zmianę. Podczas jazdy można zauważyć, że powietrze uchodzi z koła i trzeba często podjeżdżać na stację pompować. To znak, że opona może być uszkodzona, bądź wentyl.

Usuwanie usterek

W takim przypadku trzeba niezwłocznie udać się do wulkanizacja opon. Tam oprócz tego, że będą mogli wymienić opony na właściwą porę roku to dodatkowo sprawdzą, co było przyczyną, że powietrze uchodzi. Bardzo często wystarcza wymienić wentyle.

Gdy są już stare mogą być zwyczajnie nieszczelne. Na oko laikowi bardzo trudno to ocenić, ponieważ po pompowaniu od razu powietrze nie uchodzi tylko pod wpływem dalszej jazdy i czasu. Warto zatem uzbroić się w cierpliwość i dopóki nie znajdzie się czasu na wizytę u fachowca trzeba dopompowywać powietrze na stacjach, aby nie jechać na kapciu. Może to niestety przyczyniać się do uszkodzenia opony czy felgi.

Naprawa opon

Wulkanizacja opon to też naprawy felg. Bardzo często zdarza się, że na ciasnych parkingach można otrzeć felgę o krawężnik. Przy manewrowaniu dużym samochodem jest to bardzo prawdopodobne i często się zdarza. Panie zazwyczaj mają problem i boją się uszkodzić inny sąsiedni samochód i ryzykują swoim. Potem pojawia się płacz i telefon do partnera. Nie jest to oczywiście żadna tragedia.

Wystarczy udać się do fachowca, który naprostuje felgę. Aby nie było różnicy popryska ją lakierem albo wypoleruje tak, by skaza nie rzucała się w oczy. Tego typu przypadku są bardzo popularne i na szczęście niegroźne dla kierowcy i innych uczestników ruchu.