Skip to content Skip to footer

Najefektywniejszy sposób na depilacje bikini

Depilacja bikini to temat trudny i… bolesny. Niestety, to miejsce jest szczególnie wrażliwe, dlatego najlepiej oddać je pod opiekę wykwalifikowanych pań kosmetyczek w wysokiej klasy gabinecie medycyny estetycznej.

Dlaczego laser?

Depilacja laserowa polega na zaabsorbowaniu światła o odpowiedniej długości fali przez melaninę zawartą we włosie. Pod wpływem tej reakcji mieszek włosowy rozgrzewa się, a jego cykl wzrostu zostaje przerwany. Włos obumiera, wypada, a w tym samym miejscu jeśli się narodzi na nowo, to dużo słabszy i wolniej rosnący. Po kolejnym potraktowaniu laserem w tym samym miejscu włos nie odradza się przez długie tygodnie, miesiące, a nawet lata.

W zależności od rodzaju włosów, ich grubości i zawartości pigmentu, depilacja laserowa okolic bikini w Warszawie może dawać różne efekty. U niektórych osób wystarczają 3 zabiegi, aby pozbyć się owłosienia na długie lata, u innych będzie potrzeba nawet 10 zabiegów. Na szczęście są one bardzo skuteczne i bezbolesne, więc zdecydowanie warto się na taki zabieg wybrać.

Gdzie wykonać zabieg?

Ponieważ w grę wchodzi nasze zdrowie, na depilację laserową okolic bikini w Warszawie należy się udać wyłącznie do renomowanego gabinetu medycyny estetycznej. Na szczęście w stolicy takich nie brakuje. Należy się wystrzegać podejrzanych gabinetów, które nie legitymują się wymaganymi kwalifikacjami czy certyfikatami na sprzęt używany do depilacji.

Wystrzegajmy się też podejrzanie niskich cen zabiegów – mogą one oznaczać w najlepszym razie niską jakość zabiegów, ponieważ przy takich niskich cenach gabinet zwykle stawia na ilość klientek, a nie na dbałość o ich zadowolenie. W najgorszym razie możemy narazić się na powikłania, na przykład w postaci poparzeń.

Rezultaty – ile trzeba czekać?

Okolice bikini są strefami bardzo wrażliwymi na depilację, dlatego trzeba przeprowadzić ją w sposób bardzo ostrożny. Po pierwsze, należy dokładnie wygoić wszelkie rany i podrażnienia po poprzednich depilacjach. Personel przeprowadzający zabieg poinformuje nas, co zrobić, aby wygoić skórę w tych miejscach i kiedy będzie można przystąpić do zabiegu.

Już po pierwszym zabiegu włoski wypadną i skóra będzie wyraźnie gładsza. Po kolejnych tygodniach można powtórzyć zabieg, by wyeliminować pozostałe włoski. Czasem potrzeba kilku zabiegów, by efekty się utrwaliły, a więc pełny cykl depilacji może trwać nawet miesiącami. Warto jednak się poddać zabiegowi jakim jest depilacja laserowa okolic bikini w Warszawie, ponieważ rezultaty utrzymują się nawet przez kilka lat!