Skip to content Skip to footer

Perfumy rodem z Francji

Wszyscy, którzy kochają i przepadają za pięknymi zapachami doskonale wiedzą, że perfumy francuskie to klasa sama w sobie, a przy tym też ponadczasowy szyk. Co ciekawe to właśnie perfumy francuskie uważane są za te trwalsze, o głębszym zapachu, a także lepiej skomponowane pod kątem doboru nut zapachowych.

Perfumy francuskie – klasa sama w sobie

Znawcy zapachów często zaznaczają, że francuskie perfumy mają lepszą konstrukcję zapachów w porównaniu do zwykłych, tańszych perfum, przy czym też sama kompozycja francuskich perfum jest bardziej przemyślana. Decydując się na zakup francuskich perfum, musimy jednak liczyć się z tym, że będą one droższe w porównaniu do tych klasycznych. Tego typu perfumy to też idealny, stylowy podarunek, dlatego warto w nie inwestować.

Kwintesencja perfum

Perfumy francuskie w swoim składzie mają większą zawartość składników aromatyzujących, przez co też są one trwalsze, zaś ich zapach głębszy. Tu oczywiście ogromne znaczenie ma też jakoś wykorzystywanych składników i sama architektura zapachu, ponieważ nuty, z których skomponowane są tradycyjne francuskie perfumy zwykle przeznaczone są raczej dla koneserów zapachów. Tego typu perfumy potrafią być bardzo zaskakujące, ciężkie, ale przy tym też niezwykle intrygujące.

Co wyróżnia francuskie perfumy spośród innych zapachów?

To, co wyróżnia francuskie perfumy to fakt, że do ich skomponowania zwykle wykorzystuje się najlepsze ekstrakty i surowce naturalne, czego niestety nie robi się wśród klasycznych nut, gdzie stosowane są gorsze jakościowo i tańsze zapachy. Charakterystyczne dla francuskich perfum jest również to, że bardzo często wykorzystuje się w nich się na przykład olejki neroli, które to uzyskuje się w procesie destylacji świeżych kwiatów gorzkiej pomarańczy. Co więcej, wyróżnikiem francuski zapachów jest również niezwykle uniwersalny i również znany, wyjątkowy francuski styl, dzięki czemu klasyczne francuskie ubrania, dodatki czy też kosmetyki uważane są za doskonałe.

Charakterystyczne nuty zapachowe we francuskich perfumach

W większości perfum rodem z Francji znajduje się niezwykle popularny aromat, a mianowicie piżmo. Piżmo to jeden z najpowszechniej stosowanych aromatów do perfum, jego wyjątkowy, charakterystyczny zapach uznaje się za idealny, ponieważ bardzo dobrze reaguje z naturalnym zapachem skóry. Tu też warto zaznaczyć, że francuskie perfumy na bazie piżma to zawsze sprawdzony wybór. Ceny oryginalnych francuskich perfum są wyższe niż tych klasycznych, dobrze nam znanych, jednak warto w nie inwestować, ponieważ zaskoczą nas niepowtarzalną nutą.