Skip to content Skip to footer

Palarnie zewnętrzne

Palarnia zewnętrzna – specjalna strefa dla osób palących wyroby tytoniowe. Dlaczego takie miejsca są ważne? Na co zwracać uwagę i kto tak naprawdę ma na tym korzystać?

Palarnie zewnętrzne

Od momentu wejścia w życie ustawy dotyczącej zakazu palenia w miejscach publicznych, pojawia się coraz więcej wydzielonych miejsc do palenia. Takie palarnie zewnętrzne są idealnym sposobem na unikniecie kary, jaką jest możliwość otrzymania przez palacza mandatu w wysokości 500,00 złotych. Kiedy taki mandat można otrzymać? Chociażby wtedy, gdy zapali się choć jednego papierosa w:
– szpitalu, przychodni i innych placówkach opieki zdrowotnej i opieki społecznej;
– w przedszkolu, w szkole, czy na uczelni;
– w kinie, w operze, w teatrze i wszystkich innych miejscach służących kulturze i rekreacji;
– w hotelach, pensjonatach, motelach;
– na przystankach autobusowych, dworcach kolejowych czy w metrze;
– w restauracjach, pubach, barach i innych lokalach gastronomiczno-rozrywkowych;
– na placach zabaw, w parku i innych miejscach, w których mogą przebywać dzieci;
– w zakładach pracy;
– w sklepach, supermarketach, galeriach handlowych i innych obiektach dostępnych do użytku publicznego.

Jak zatem państwo poradziło sobie i z palaczami, i z osobami nie palącymi? W bardzo prosty sposób – ustawiając kolejne wiaty palarnie zewnętrzne. Takie wiaty palarnie zewnętrzne są idealnym sposobem na rozwiązanie tego problemu. W obrębie palarni zewnętrznej, palacz może palić dowoli wyroby tytoniowe. Poza strefą wydzieloną – grozi mu grzywna. Proste i skuteczne rozwiązanie, które zadowoli i palaczy, i osoby prowadzące zdrowszy tryb życia.

Palarnia zewnętrzna

Palarnia zewnętrzna służy w głównej mierze palaczom, jednak to nie palący korzystają na tym bardziej. W końcu to oni przez lata byli narażeni wbrew swojej woli na wdychanie dymu spalanego papierosa. Chcąc nie chcąc – palili razem z palaczem. Zastosowanie palarni zewnętrznych rozwiązuje problem. I jedni są zadowoleni, i drudzy mogą cieszyć się czystym powietrzem.

Palarnie pojawiają się w coraz większej ilości miejscach. Głownie przy lokalach i galeriach handlowych, gdzie przebywa najwięcej osób. Sposób ten również idealnie sprawdza się na lotniskach, gdzie zestresowany pasażer bez obaw o mandat będzie mógł spokojnie zapalić w wydzielonym „pokoju”, w którym zamontowany jest układ wentylacyjny. Paląc tam – nie naraża nikogo wokół na brzydkie zapachy i dym. Takich miejsc powinno przybywać – w końcu należy być tolerancyjnym i dla palacza, i nie.