Skip to content Skip to footer

O czym pamiętać jadąc na wakacje z dzieckiem?

Wyjazd na wakacje z dzieckiem może być bardzo dobrą okazją do spędzenia czasu w rodzinnym gronie. To czas, który można spędzić na dobrej zabawie i odpoczynku. Jednak jadąc na wczasy z maluchem, trzeba odpowiednio się przygotować, by zadbać o bezpieczeństwo. O czym trzeba pamiętać, jadąc na wakacje nad morzem z dzieckiem?

Kartka z danymi kontaktowymi

Na plaży bardzo łatwo się zgubić. Na piasku wylegują się tłumy, co sprawia, że maluch może szybko stracić orientację w terenie. Do tego wiele czynników rozprasza rodziców, którzy bardzo łatwo mogą stracić z oczu swoją pociechę. To kwestia sekund. Wystarczy tylko na chwilę spuścić z dziecka wzrok, by oddaliło się za daleko i nie wiedziało, jak samodzielnie wrócić do rodziców.

Z tego powodu warto zadbać o bezpieczeństwo malucha. Wakacje nad morzem z dzieckiem muszą przecież być bezpieczne. W tym celu powinno się dziecku podarować wodoodporną bransoletkę z imieniem i danymi kontaktowymi do rodzica. Dzięki temu, jeśli dziecko się zgubi, to zdecydowanie szybciej będzie mogło odnaleźć swoich rodziców. Zamiast bransoletki można też wykorzystać naszyjnik z informacjami, naklejki przyklejane do ubrań albo nawet zmywalny tatuaż. Wykonuje się je technologią, która jest nietoksyczna i odpowiednia dla dzieci. Dzięki nim wakacje nad morzem mogą być bezpieczne.

Ulubiona zabawka

Wielu rodziców wychodzi z założenia, że mogą swojemu dziecku kupić nową zabawkę już nad morzem. To ogromny błąd, bo większość maluchów ma swoje ulubione zabawki, których nic innego nie zastąpi. Jeśli chcecie mieć spokojne Wakacje nad morzem z dzieckiem, to koniecznie zabierzcie z domu przedmiot, który daje maluchowi poczucie bezpieczeństwa.

Dzięki temu w sytuacji, w której będzie czuł się niepewnie, będzie mógł się szybciej uspokoić. To bardzo ważne, bo zwłaszcza dla młodszych dzieci wakacje są czymś jeszcze bardzo niezrozumiałym i mogą one wzbudzać w nich pewne obawy. Nowe otoczenie, obcy ludzie i głośne dźwięki mogą zestresować malucha. Dlatego trzeba umożliwić mu relaks i odpoczynek.