Skip to content Skip to footer

Nowoczesne wiaty przystankowe podnoszą estetykę miast

Dorośli zapewne pamiętają, jak przystanki wyglądały dawniej, a jak wyglądają dziś i mają porównanie. Dawniej wiaty na przystankach były zazwyczaj mało estetycznymi budami wykonanymi najczęściej z blachy lub betonu. Co więcej, w wielu miejscach wiat nie było w ogóle, a wyposażenie przystanków stanowił jedynie słupek z rozkładem jazdy. Obecnie oferta producentów wiat przystankowych jest tak duża, że instytucje odpowiedzialne za ich ustawianie, czy to władze miast czy przewoźnicy, mogą bez problemu dobrać wiaty pod swoje potrzeby.

Wiaty przystankowe w szerokiej gamie wielkości, wzorów i kolorów.

Obecnie gama wiat przystankowych jest bardzo duża, a ponadto można je dodatkowo dostosować do lokalnych warunków. Coraz bardziej popularne są wiaty modułowe. Można je skompletować z dowolnej liczby modułów i w ten sposób dopasować do liczby pasażerów. Dzięki temu zawsze znajdzie się dla wszystkich miejsce, nawet w godzinach szczytu.

Ponadto, producenci często oferują poszczególne modele w różnych wymiarach. Dzięki temu coraz rzadziej można spotkać przystanki, gdzie nie ma żadnej wiaty. Dziś możliwe jest dopasowanie wiaty do wielkości, szczególnie szerokości, wysepki czy chodnika, na których znajduje się przystanek. Nawet mimo niewielkich rozmiarów, wiaty takie spełniają swoje podstawowe funkcje.

Nowoczesne wiaty przystankowe to konstrukcje będące połączeniem stali i szkła. Mogą być wykonywane w różnych stylach, dzięki czemu można je łatwo dopasować do charakteru okolicy czy nawet całego miasta. Zamawiający często zlecają pomalowanie wiat na kolory użyte w identyfikacji wizualnej miasta lub konkretnego przewoźnika, np. komunikacji miejskiej.

Inteligentne wiaty przystankowe

Rola nowoczesnych wiat nie ogranicza się jedynie do ochrony przed deszczem, śniegiem czy wiatrem. Stosowane obecnie rozwiązania pozwalają jeszcze dokładniej informować o ofercie korzystających z nich przewoźników. Jest tam szczegółowy rozkład jazdy, a niejednokrotnie także mapa wszystkich linii na danym terenie. Standardem staje się podstawowa informacja turystyczna, szczególnie w miastach atrakcyjnych turystycznie.

Coraz częściej też korzysta się z nowoczesnych technologii, stąd też częste są multimedialne informacje, biletomaty, elektroniczne rozkłady jazdy. W wiatach przystankowych jest też miejsce na ławki, kosze na śmieci, gabloty na informacje oraz reklamy. Standardem staje się też podświetlenie wnętrza wiat po zmierzchu oraz monitoring. Często na dachu zainstalowane są panele słoneczne, które stanową źródło zasilania wiaty w energię elektryczną.
Nowoczesne wiaty przystankowe możesz zamówić na stronie producenta http://www.tejbrant.pl/pl/produkty/wiaty-przystankowe/