Skip to content Skip to footer

Nowoczesna stomatologia

O światowym poziomie naszej stomatologii może świadczyć fakt rozwoju tzw. turystyki medycznej. Obywatele państw Europy Zachodniej coraz liczniej korzystają z usług polskich gabinetów stomatologicznych. Na ten wybór wpływ ma niższa cena, ale przede wszystkim wysokie standardy, nowoczesny sprzęt, nowoczesne leki i metody, lekarze o wysokich umiejętnościach.

Co to jest endodoncja Poznań?

Endodoncja to specjalizacja w stomatologii zajmująca się leczeniem chorób miazgi zęba i tkanek okołowierzchołkowych. Stan zapalny miazgi powoduje ból zęba. Początkowo jest on sporadyczną reakcją na produkty słodkie, zimne lub gorące. Z czasem przechodzi w ból ciągły, który zmusza do wizyty u dentysty. W zależności od stopnia zniszczenia miazgi, może on rozpocząć leczenie endodontyczne lub usunąć zęba. Leczenie endodontyczne to popularne leczenie kanałowe.

Na czym polega leczenie kanałowe Poznań?

Stan zapalny miazgi zęba sprawia, że uszkodzoną tkankę trzeba usunąć z kanałów zęba i wypełnić je gutaperką (używana także do produkcji gumy do żucia) i wypełniaczami.

Leczenie kanałowe Poznań metodą tradycyjną jest dwuetapowe:

• umartwienie nerwu,
• wypełnienie kanałów.

Silne objawy bólowe powoduje nerw zębowy. Przed jego usunięciem trzeba go umartwić, w tym celu lekarz zakłada lekarstwo popularnie nazywane trutką, bo rzeczywiście ma właściwości toksyczne. Dodatkowo wiele osób odczuwało po tym jeszcze większy ból i zniechęcało do kolejnych wizyt u stomatologa.

Zastosowanie skutecznych leków znieczulających nowej generacji pozwoliło na pomijanie tego etapu. Dzięki temu lekarz może zakończyć leczenie w ciągu jednej lub dwóch wizyt.

Po zrobieniu zdjęcia rtg lekarz może określić długość kanałów i ich ilość oraz stopień uszkodzenia miazgi. Po otwarciu zęba dokonuje jego wyczyszczenia i wypełnia kanały. Ząb po takim leczeniu jest martwy, ale spełnia swoje funkcje.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem Poznań

Leczenie kanałowe pod mikroskopem Poznań daje lekarzom znacznie większe możliwości. Widząc wnętrze zęba w skali 1:1 może dokładnie usunąć uszkodzoną miazgę, wyczyścić kanały i dokładnie je wypełnić. Tak leczony ząb bez problemów będzie służył latami nie dając żadnych dolegliwości.

Endodoncja Poznań nie jest leczeniem tanim, ale ze względu na komfort i przede wszystkim ostateczny efekt jest leczeniem efektywnym i zapewnia komfort pacjentowi. Warto trochę drożej zapłacić i mieć pewność, że ząb już nigdy nie zaboli. Na cenę leczenia wpływa przede wszystkim koszt zakupu mikroskopu, koszty jego eksploatacji oraz fakt, że obsługują go specjaliści wysokiej klasy.